ماجرای ضرب و شتم تکنسین‌های اورژانس در حین ماموریت +عکس

کد خبر: 946187

تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی سیریک از ناحیه سر وچشم آسیب دیدند و در حال مداوا هستند.

سرویس احتماعی فردا: دو تکنسین فوریت‌های پزشکی شهرستان سیریک در استان هرمزگان پنجشنبه ساعت ۲۲، با اعلام حادثه واژگونی یک خودرو در مسیر شهرستان سیریک به میناب، در صحنه تصادف حاضر شدند و هنگام انتقال بیمار (حادثه واژگونی یک خودرو) مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

بنابر تشخیص تکنسین‌های اورژانس تصمیم به انتقال مصدوم به بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب برای اقدامات تشخیصی و درمانی گرفته شد. با توجه به اینکه خودروی واژگون شده حامل مشروبات الکلی بود نیروی انتظامی، همراهی مصدوم را با نیروهای اورژانس ۱۱۵ تا مرکز درمانی میناب برعهده گرفتند. شماری از افراد ناشناس با سد کردن مسیر آمبولانس در روستای زهوکی میناب با ضرب و شتم نیروهای اورژانس مصدوم را فراری دادند و به آمبولانس خسارت وارد کردند.

چاکر رییسی و یوسف زارعی تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی سیریک از ناحیه سر وچشم آسیب دیدند و در حال مداوا هستند.

دستگیری عاملان درگیری با تکنیسین اورژانس در میناب

جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۹ نفر از عاملان درگیری با مأموران انتظامی و تکنیسین اورژانس در کمتر از ۲۴ ساعت در شهرستان میناب خبرداد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ عباسعلی بهدانی فرد با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر انتقال مشروبات الکلی از "شهرستان سیریک به سمت میناب" پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت و اکیپ گشت نامحسوس انتظامی به محور مواصلاتی مذکور اعزام شدند.

وی افزود: مأموران ضمن گشت زنی محسوس و نامحسوس در سطح حوزه استحفاظی، دو دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و پژو پارس حامل بار مشروبات الکلی را در ابتدای جاده بازار "میشی" رؤیت و دستور ایست صادر کردند.

سرهنگ بهدانی فرد تصریح کرد: رانندگان بدون توجه به فرمان پلیس و علائم هشداردهنده و با سرعت زیاد و حرکات مارپیچ اقدام به فرار نموده و به سمت شهرستان میناب راه خود را ادامه دادند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: ضمن هماهنگی با مقام قضائی سایر اکیپ‌های گشت در محور مواصلاتی استقرار یافته که در همین حین پژو پارس حامل مشروبات توسط مأموران گشت پاسگاه "شهید مردان" رؤیت به فرمان پلیس توجه نکرده و پس از عبور از موانع پلیس به علت سرعت بالا و عدم مهارت در کنترل خودرو دو حلقه لاستیک خودرو مذکور پنچر که پس از طی مسافتی واژگون شد.

وی ادامه داد: در پی این واژگونی دو نفر متهم داخل خودرو به شدت مجروح و بنا به نظر تکنیسین اورژانس که با خودرو اورژانس جاده‌ای که در فاصله ۲۰۰ متری محل حادثه قرار داشت متهمان از ناحیه داخلی به شدت خونریزی داشته و نیاز مبرم به درمان تخصصی دارند سریعاً به همراه عوامل انتظامی مستقر در خودرو آمبولانس و خودروی انتظامی اسکورت به بیمارستان میناب اعزام شدند.

سرهنگ بهدانی فرد تصریح کرد: در ابتدای بلوار "زهوکی" شهرستان میناب تعداد زیادی افراد مهاجمین که ظاهراً از دوستان متهمین بودند با راه بندان و مسدود نمودن جاده اصلی به سمت آمبولانس و خودرو انتظامی حمله ور شده و با سنگ پرانی به سمت مأموران و خودرو، در نهایت با محاصره اطراف گشت خودرویی، با مجروح نمودن عوامل اورژانس و مأموران انتظامی، متهمان را به همراه برانکاردی که دست آنان به وسیله دستبند به آن متصل شده بود به وسیله خودرویی که از قبل تدارک دیده بودند از محل متواری دادند.

جانشین انتظامی هرمزگان با تأکید بر اینکه از خودرو متعلق به قاچاقچیان یک هزار و ۱۵۲ قوطی مشروبات الکلی خارجی کشف شد، بیان کرد: در پی وقوع این حادثه در شهرستان میناب تشکیل جلسه و دستگیری مسببین در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی و امنیت عمومی با کار اطلاعاتی گسترده ضمن شناسایی عاملان درگیری و محل اختفا آنها، با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی تعداد ۹ نفر از مسببین اصلی که ۴ نفر از آنان دارای سوابق کیفری متعدد از جمله حمل مشروبات الکلی، آدم ربایی و قاچاق کالا داشتند در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده توسط عوامل اورژانس و مأموران بدرقه شهرستان سیریک شناسایی شدند، گفت: متهمان در ادامه تحقیقات و بازجویی به بزه ارتکابی خود اقرار کردند.

سرهنگ بهدانی فرد با اشاره به اینکه تحقیقات جهت شناسایی و محل اختفا متهمان متواری شده همچنان در دستور کار مأموران قرار دارد، خاطرنشان کرد: در این عملیات تعداد ۵ دستگاه خودرو که در درگیری نقش داشته و در راه‌بندان از آن استفاده شد بود توقیف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در پایان اظهار کرد: پلیس مصمم است تا آخرین نفر که در این ماجرا نقش داشته را دستگیر و از این پس طرح‌های بر خورد با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت شدت بیشتری خواهد گرفت زیرا استان هرمزگان محل جولان قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت نخواهد بود و برای این افراد هیچ حاشیه امنی در استان وجود نخواهد داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت