حمله گاندو به یک نوجوان در پیشین +عکس

کد خبر: 953200

مدیر کل محیط زیست سیستان وبلوچستان گفت: عصر امروز یک نوجوان حدودا ۱۵ ساله حوالی سدپیشین سرباز مورد حمله تمساح قرار گرفت.

باشگاه خبرنگاران: پور مردان مدیر کل محیط زیست سیستان وبلوچستان گفت: حوالی ساعت ۱۷ عصر امروز یک کودک حدودا ۱۵ ساله از توابع پیشین شهرستان سرباز در جنوب استان از ناحیه دست راست و ران پا مورد حمله تمساح قرار گرفت و آسیب دید.

پور مردان افزود: این نوجوان همراه دو نفر از دوستانش نزدیک دهنه ورودی آب سد پیشین برای تفریح رفته بودند که مورد حمله تمساح قرار می گیرد.

او افزود:گاندو نوجوان را به داخل دریاچه می کشاند که به همت دو تن از دوستانش از چنگال گاندو رها می شود.

او ادامه داد: این پسربچه به علت شدت جراحات به بیمارستان ولایت شهرستان سرباز انتقال داده شد.

پور مردان افزود:ماموران محیط زیست شهرستان سرباز در کنار نوجوان آسیب دیده حضور دارند و روند درمانی وی در حال انجام است.

مدیر کل محیط زیست سیستان وبلوچستان تصریح کرد: با وقوع اتفاقات اخیر و حمله تمساح به کودکان در جنوب استان، اکیپی از محیط بانان سراسر استان به منظور یاری رساندن به محیط بانان منطقه حفاظت شده گاندو، برگزاری کلاس های آموزشی برای اهالی روستاها و مردم محلی بویژه کودکان در خصوص خطرهایی که ممکن است ایشان را تهدید کند انجام شده است.

پورمردان از هم استانی‌های فهیم و آگاه خواست به تابلو‌های نصب شده در اطراف دریاچه ها، سدها، هوتک‌ها و رودخانه‌ها توجه کرده و از شنا کردن و نزدیک شدن به این مناطق جداً خودداری کنند.

امسال این چهارمین حمله گاندو است که در سرباز رخ داده است.

تنها زیستگاه تمساح ایرانی یا همان تمساح پوزه‌ کوتاه که در اصطلاح بومی گاندو گفته می شود، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت 460 هزار هکتار در شهرستان‌های سرباز و چابهار است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت