افزایش کشته‌های حادثه خروج قطار «زاهدان - تهران»

کد خبر: 955840

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از کشته و مجروح شدن ۳۸ نفر در پی خروج قطار زاهدان- تهران از ریل خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: در پی خروج قطار مسافربری زاهدان- تهران از ریل که در محدوده شهرستان زاهدان و به دلیل گرفتگی ریل با ماسه بادی رخ داد 38 نفر زخمی و کشته شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه آمار کشته شدگان 3 نفر بوده، افزود: در پی این حادثه قطار از ریل خارج شده و یکی از واگون‌های آن واژگون شده است.

وی با تاکید بر اعزام تیم‌های امدادی جهت امدادرسانی به مسافران آسیب دیده، گفت: تاکنون 11 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است و مجروحان به سرعت تحت مداوا قرار گرفته‌اند.

افزایش کشته‌های حادثه خروج قطار «زاهدان - تهران» به ۵ نفر مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر خارج شدن قطار «زاهدان - تهران» از ریل در منطقه «شورو»، ۵ نفر کشته و ۳۵ نفر زخمی شدند.

عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: ساعت ۱۶ و ۲۰ دقیقه امروز بر اثر خارج شدن قطار «زاهدان - تهران» از ریل متاسفانه ۵ نفر کشته و ۳۵ نفر زخمی شدند.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه ۴۰ نفر از مسافران قطار مجروح شدند، افزود: نیروهای امدادی بلافاصله پس از وقوع این حادثه به منطقه اعزام شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مجروحان این حادثه در حال مداوا و انتقال به مراکز درمانی زاهدان هستند.

جزئیات حادثه خروج قطار زاهدان- تهران از ریل تشریح شد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان جزئیات حادثه خروج قطار زاهدان- تهران از ریل را تشریح کرد.

منصور بیجار اظهار داشت: حادثه خروج قطار مسافربری زاهدان- تهران از ریل ساعت 16:20 امروز در محدوده 100 کیلومتری محور زاهدان- کرمان و فاصله دو کیلومتری ایستگاه «شورو» رخ داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 250 مسافر در واگن‌های قطار حضور داشته‌اند، افزود: در این حادثه پنج واگن قطار از ریل خارج شده و در ادامه سه واگن واژگون شده که منجر به زخمی شدن 35 نفر و جان باختن تعداد دیگری از مسافران شده است.

وی با اشاره به اینکه علت وقوع حادثه در دست بررسی است، گفت: ستاد مدیریت بحران استان با مدیریت استاندار از همان لحظات ابتدایی وقوع حادثه در استانداری تشکیل شده و رصد و مدیریت لحظه به لحظه صحنه حادثه را بر عهده دارد و در همین راستا مدیرکل دفتر مدیریت بحران، فرماندار زاهدان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی زاهدان، مدیرکل راه‌آهن و فرماندهان انتظامی و سپاه استان نیز جهت مدیریت میدانی در محل حادثه حضور دارند.

بیجار اضافه کرد: تیم اورژانس زاهدان از لحظات ابتدایی وقوع حادثه با 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حادثه حضور یافته‌ و در حال ارائه خدمات درمانی به آسیب‌دیدگان هستند و در حال حاضر نیز 2 دستگاه خوروی آتش نشانی، یک فروند بالگرد و 3 دستگاه جرثقیل جهت مدیریت بحران در محل حادثه خدمت‌رسانی می‌کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اعزام چهار تیم کامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محل حادثه، اظهار داشت: همه مجروحان حادثه جهت دریافت خدمات درمانی به زاهدان منتقل شده‌اند و سایر مسافران نیز توسط 10 دستگاه اتوبوس در حال انتقال به شهر هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به تاریگی شب توصیه می‌شود هم‌استانی‌های گرامی از مراجعه به محل حادثه خودداری کنند تا علاوه بر جلوگیری از مخاطرات احتمالی، از کند شدن روند امدادرسانی پیشگیری شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت