بازگشت معشوق فقط ۲۰ هزار تومان!

کد خبر: 959273

احتمالا آگهی‌های فالگیری در سایت‌های مختلف به چشم شما هم خورده است. سودجویانی که در سایه عدم نظارت برخی سایت‌ها روز به روز بیشتر از قبل شده و مردم جامعه را به دام می‌اندازند.

بازگشت معشوق فقط ۲۰ هزار تومان!

مجله مهر: فالگیر‌ها و رمال‌های زیادی که ادعا‌های عجیب و غریب در این حوزه دارند، سالهاست که با شیوه‌های مختلف در حال خالی کردن جیب مردم هستند. احتمالا در دو دهه اخیر اخبار مختلفی هم درباره دستگیری این افراد توسط نیرو‌های پلیس شنیده و خوانده باشید، در سال‌های اخیر با گسترش شبکه‌های اجتماعی شاهد رشد قارچ گونه این فالگیر‌ها نیز بوده‌ایم.

این روز‌ها حتی ردپای آن‌ها را هم در سایت‌های انتشار آگهی‌های فروش نظیر سایت دیوار می‌توان پیدا کرد، افرادی که در سایت‌ها در ازای خدمات فال‌گیری درآمدزایی هم می‌کنند! آن‌ها علاوه بر اینکه حال و آینده را پیش بینی می‌کنند، در همه مسائل زندگی، از ماجرا‌های عاطفی گرفته تا خرید و فروش کالا و املاک هم می‌توانند نظر بدهند!

بازگشت معشوق فقط ۲۰ هزار تومان!

قیمت آن‌ها برای انواع فال و بسته به نوع فال گرفتن دارد. حضوری و غیرحضوری قیمتشان متفاوت است. فال تاروت، نخود و قهوه از معروف ترین‌ها هستند. با یکی از همین آگهی‌ها تماس گرفتیم و در این باره سوال کردیم، این فالگیر توضیح داد که از راه دور و پشت تلفن همه انواع فال را می‌تواند بگیرد و برای فال قهوه هم میتوان عکس فنجان قهوه را برایش فرستاد، هم اینکه به نیت ما، قهوه بخورند! اما قبل از هرکدام این‌ها باید مبلغ درخواستی را واریز کنیم و بعد به ما وقت می‌دهد تا از آینده‌مان بگوید.

بازگشت معشوق فقط ۲۰ هزار تومان!

یکی از سایت‌هایی که اتفاقا هم اسم و رسم خوبی در فروش محصولات مختلف دارد، این‌بار محلی برای بارگذاری تبلغیات فال‌گیران شده است! نام «دیوار» دیگر برای‌مان ناشناخته نیست، خیلی‌ها برای پیدا کردن محصول مورد نظرشان از آن استفاده می‌کنند، اما دیوار همان‌قدر که کار راه‌انداز است و مسیر را برای کاربرانش راحت می‌کند، می‌تواند مخرب هم باشد، از آن‌جایی که عضو شدن و ثبت آگهی در این سایت بسیار ساده است، از همین رو هر کسی تنها با یک شماره تلفن می‌تواند حساب کاربری مخصوص به خودش را بسازد و هرکالایی را برای فروش قرار دهد، نکته این است که هر آگهی برای ثبت، باید از سمت سایت تایید شود، اما این تایید بیشتر به مسائل فنی و گزینه‌های مربوط به خود سایت برمی‌گردد تا اینکه آگهی از نظر محتوایی مورد بررسی قرار گیرد، از همین رو در میان آگهی‌ها، هر از گاهی مواردی پیدا می‌شود که مشخصا محتوای درستی ندارد و پیش از این هم خبرگزاری مهر در گزارش‌هایی به برخی از آن‌ها پرداخته است.

به عنوان یک مشتری با یکی از فال‌گیر‌هایی که در دیوار تبلیغ زده بود و آگهی را هم در دسته «سرگرمی» قرار داده بود، تماس گرفتیم. او در توضیحات آگهی این‌طور نوشته بود: «آینده خود را به دست من بسپارید» و پس از آن انواع فال‌ها، دعانویسی برای بستن زبان شوهر، مادرشوهر، بازگشت معشوق و ... را ذکر کرده بود.

بازگشت معشوق فقط ۲۰ هزار تومان!

از او درباره نحوه فال پرسیدیم که توضیح داد، ابتدا باید مبلغ را واریز کنیم، بعد برای اینکه به ما وقت بدهد، دوباره تماس بگیریم، از او درباره فال بازگشت به معشوق پرسیدیم که این‌طور توضیح داد: «قیمت این فال ۲۰ هزار تومان است و اول می‌گویم که بازگشتی به معشوقت داری یا نه و اگر داشته باشی هم تاریخ دقیق آن را می‌گویم!» تاریخ دقیق بازگشت معشوقتان را به شما میگویم و قیمت آن تنها ۲۰ هزار تومان است.»

انجام دعای خیر ۳۰هزار تومان

در میان آگهی که می‌گردیم، قیمت فال‌ها متفاوت است، فال‌هایی از ۱۵ تا ۵۰ هزار تومان که البته بین‌شان موارد عجیبی هم می‌توان پیدا کرد. مثلا دعای خیر! یعنی برای دیگران دعای خیر می‌خوانند و برای این کار ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان هم می‌گیرند.

با اینکه این مبالغ کم هستند، اما همیشه افرادی پیدا می‌شوند که وقتی در مسیر سنگین مشکلات قرار گرفتند، حتی به چیزی که خودشان هم می‌دانند واقعی نیست، چنگ بیندازند. اما سایت‌های انتشار آگهی نظیر دیوار در مظن اتهام هستند، آن‌ها اگر چه رونق بسیار خوبی در بازار خرید و فروش کالا‌های خانگی ایجاد کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد در این خصوص باید نظارت بیشتری وجود داشته باشند. تایید این آگهی‌ها در چنین سایت‌هایی برای خیلی‌ها به منزله مورد معتبر بودن آنهاست. در حالی که هرکدام از آن‌ها می‌توانند با دروغ‌هایش آینده و زندگی یک نفر را به مخاطره بیندازند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها