احتمال تعطیلی مدارس تهران طی سه روز آینده

کد خبر: 960887

سازمان هواشناسی با پیش بینی کاهش دمای مناطق زلزله زده شمالغرب به زیر صفر درجه اعلام کرد: به واسطه پایداری هوا، غلظت آلاینده‌های جوی برای شهر‌های صنعتی افزلیش می‌یابد.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از امروز تا پنجشنبه در نیمه شمالی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

به واسطه پایداری هوا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می‌شود. امروز در جنوب فارس و بوشهری، برخی مناطق هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران گاهی وزش باد شدید روی می‌دهد و از بعدازظهر امروز و طی روز دوشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد افزایش خواهد یافت.

سازمان هواشناسی از سه شنبه تا اواحر هفته برای نیمه جنوبی کشور نیز جوی آرام و آسمان صاف را پیش بینی کرده است.

طی هفته جاری در نواحی زلزله زده شمال غرب کشور هوای سرد ماندگار خواهد بود. کمینه دمای منطقه میانه صفر تا ۲ درجه و در ناحیه سراب منفی ۳ تا منفی یک درجه خواهد بود. همچنین بعدازظهر پنجشنبه و جمعه در این مناطق افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

آلودگی هوا در کلانشهر‌ها امروز هم ادامه دارد براساس نقشه‌های هواشناسی امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۸ در اغلب نقاط کشور آسمان صاف و پدیده خاصی تجربه نمی‌شود، اما با توجه به افزایش آلاینده‌ها در هوا و ایجاد پدیده وارونگی دراثر برودت هوا بخصوص در کلانشهر‌ها آلودگی‌هوا در کلانشهر‌ها قابل پیش بینی است.

به گزار تسنیم، بررسی نقشه هواشناسی امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه نشان می‌دهد به جز جنوب شرقی کشورمان سایر نقاط ایران پدیده جوی خاصی را تجربه نمی‌کنند و طی ۲۴ ساعت آینده آسمانی صاف و در برخی ساعات غبار محلی خواهیم داشت.

باران و هوای زیر صفر درجه در مناطق زلزله زده/ادامه آلودگی هوا در کلانشهر‌ها +نقشه

این درحالی است که استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و جزیره قشم امروز شاهد ادامه بارندگی‌ها هستند و ساکنان مناطق یاد شده جوی ناپایدار را تجربه می‌کنند. برهمین اساس توصیه می‌شود ساکنان با توجه به افزایش بارش‌های پراکنده در این مناطق از توقف در محل مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی جدا خودداری کنند.

نقشه‌های هواشناسی آسمان سیستان و بلوچستان را نیمه ابری نشان می‌دهد که از اواسط روز برحجم ابر‌ها افزوده می‌شود رگبار‌های پراکنده در بیشتر نقاط باعث جاری شدن روان آب خواهد بود. این درحالی است ساکنان جزیره قشم نیز تقریبا پدیده مشابهی با سیستانی‌ها تجربه می‌کنند با این تفاوت که کارشناسان هواشناسی به صیادان و گردشگران توصیه می‌کنند به دلیل مواج بودن دریا از رفتن به دریا خودداری کنند.

البته بندرعباسی‌ها که دیروز شاهد بارش‌های شدیدی بوده‌اند امروز نیز احتمالا دوباره بارندگی را تجربه می‌کنند، اما از اواخر امروز با کاهش حجم ابر‌ها این بارش‌ها نیز کاهش می‌یابد.

سازمان هواشناسی گرمترین منطقه ایران را جزیره ابوموسی با درجه حرارتی معادل ۲۶ درجه سانتی‌گراد و سردترین را اردبیل با ۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرده است. ساکنان پایتخت نیز امروز نباید منتظر پدیده خاصی بجز افزایش آلاینده‌ها و غبار محلی باشد، برهمین اساس تهرانی‌ها در گرمترین ساعت روز حداکثر ۱۴ درجه و در خنک‌ترین ساعت نیز ۹ درجه سانتی‌گراد تجربه می‌کنند.

کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به افزایش آلاینده‌های هوا ضمن هشدار به سالمندان و کودکان به سایر ساکنان کلانشهر‌های کشور نیز توصیه می‌کنند فقط در صورت ضرورت منزل را ترک کنند.

زنگ ورزش مدارس تهران تا پایان هفته تعطیل است سخنگوی آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت: آلودگی هوا زنگ ورزش تمام مدارس پایتخت را تا پایان هفته تعطیل کرد.

به گزارش تسنیم، مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار‌کرد: به دلیل آلودگی هوا، زنگ ورزش تمام مدارس تا پایان هفته تعطیل است.

معاون استانداری تهران: بلیت نیم‌بهای مترو و اتوبوس و افزایش عوارض طرح ترافیک تهران از فردا

معاون استانداری تهران با اشاره به تداوم آلودگی هوا از افزایش عوارض محدوده طرح ترافیک و نیم بها شدن بلیت حمل و نقل عمومی خبر داد.

به گزارش ایسنا محمد تقی‌زاده صبح امروز در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران گفت: از فردا بلیت وسایل حمل و نقل عمومی به مدت چند روز نیم بها خواهد شد و عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک نیز تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی افزود: اگر شاخص کیفیت هوای تهران بالاتر از عدد ۱۵۰ رفت و در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار گرفت، احتمال تعطیلی مهدکودک‌ها و مدارس در مقاطع پیش‌دبستانی و دبستان طی سه روز آینده وجود دارد.

به گفته تقی‌زاده، برای جلوگیری از آلودگی بیشتر هوا در تهران از فردا شب، ورود کامیون‌ها به شهر ممنوع می‌شود و پلیس برخورد جدی‌تری با خودرو‌های دودزا و موتورسیکلت‌ها خواهد داشت.

معاون استانداری استان تهران تصریح کرد: توصیه ما به مدارس این است که از امروز تا پایان هفته از فعالیت‌های بدنی و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه آلودگی هوا در جنوب و غرب استان تهران بیش از سایر مناطق است، از فردا تا پایان هفته محدودیت‌هایی برای فعالیت صنایع و معادن در این استان خواهیم داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها