وضعیت آب و هوای استان‌ها ۹۸/۰۹/۱۷/ هشدار صاعقه شدید در ۵ استان

کد خبر: 964907

سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش باران و برف در اکثر مناطق کشور تا چهارشنبه نسبت به وقوع رعد و برق شدید در ۵ استان هشدار داد.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور امروز سامانه بارشی در کل کشور فعال بوده و باعث بارش باران، وزش باد، کاهش تدریجی دما و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف، در مناطق جنوبی رگبار، رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ خواهد شد. به تدریج از شدت فعالیت این سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود. امروز شت بارش‌ها مربوط به شرق کهگیلویه و بویراحمد، برخی مناطق فارس، غرب چهارمحال بختیاری، شمال شرق خوزستان، شمال بوشهر، بخش‌های از هرمزگان و حنوب سیستان و بلوچستان است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارشی فردا در شمالشرق، شرق و جنوب شرق کشور و بخش‌هایی از هرمزگان فعال بوده و در شمالغرب وو سواحل دریای خزر باعث بارش پراکنده می‌شود و به تدریج در اواخر وقت دوشنبه از شمالشرق کشور خارج می‌شود.

روز سه شنبه به دلیل گذر امواج ترازز میانی جو از جنوب و جنووب شرق کشور و تقویت جریانات گرم و مرطوب جنوبی بر شدت بارش در جنو، جنوب شرق و شرق و جزایر خلیج فارس افزوده شده و باعث رگبار، رعد و برق شدید و وزش باد‌های شدید در جنوب فارس، جنوب بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان می‌شود. روز چهارشنبه در جنوب شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد ادامه خواهد داشت و روز ۵ شنبه غیر از بخش‌هایی از شرق کشور در غالب مناطق کشور پدیده خاصی نداریم.

سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، سه شنبه و چهارشنبه جنوب خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت