امدادرسانی به ۱۴۱ هزار نفر در حوادث جوی کشور

کد خبر: 972269

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امدادی لازم به ۱۴۱ هزار و ۱۸۶ نفر از هموطنان متاثر از برف و کولاک خبر داد.

خبرگزاری مهر: مرتضی سلیمی، با تشریح گزارش عملیات امدادرسانی در حوادث جوی (برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی) از ۱۸ تا ۳۰ دی ماه اعلام کرد: هموطنان همه استان‌ها متاثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده اند و در این مدت با فعالیت شبانه روزی ۳ هزار و ۸۹۲ امدادگر و نجاتگر به ۱۴۱ هزار و ۱۸۶ نفر از هموطنان خدمات امداد و نجات ارائه شده است.

وی افزود: هموطنان در ۹۵۳ شهر، روستا و جاده کوهستانی از خدمات امداد و نجات برخوردار شدند و با برپایی سه اردوگاه اسکان اضطراری و چادر‌های فردی، ۲۵ هزار و ۸۵۸ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، ۱۱۶ نفر از سوی نیرو‌های امدادی هلال احمر نجات یافته و به مناطق امن منتقل شدند. همچنین در این مدت ۴۳۵ دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی و ۲۴۰ واحد مسکونی از سیلاب تخلیه شد. متاسفانه ۵ نفر از هموطنان در مه ولات استان خراسان رضوی، بشاگرد استان هرمزگان و سرباز و کنارک سیستان و بلوچستان بر اثر وقوع سیل و ریزش آوار جان باختند.

وی با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات هوایی، افزود: ۱۱ فروند بالگرد که شامل ۴ بالگرد هلال احمر و ۷ بالگرد نظامی است، با انجام ۱۹۴ سورتی پرواز معادل ۱۴۲ ساعت پرواز، ۵۸ تن اقلام امدادی را به مناطق متاثر از سیل منتقل کردند.

سلیمی در پایان تاکید کرد: ۲۵ هزار و ۲۴۳ بسته غذایی، ۳ هزار و ۶۷۵ دستگاه چادر امدادی، ۲۰ هزار و ۲۰۵ تخته پتو مینگ، ۱۸ هزار و ۱۱۳ کیلوگرم نایلون پوششی، ۷ هزار و ۹۱۹ تخته موکت، ۳ هزار و ۹۰۷ کیلوگرم قند و شکر، ۱۰ هزار و ۵۰۴ کیلوگرم برنج، ۲ هزار و ۲۲۸ شعله والوور، ۲ هزار و ۲۰۸ قوطی روغن، ۱۱ هزار و ۴۴۶ بطری آب معدنی، ۲ هزار و ۷۴۰ کیلوگرم حبوبات و ۱۷۵ کیلوگرم خرما میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است و امدادرسانی در بخش‌هایی از استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان همچنان ادامه دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت