جزئیات کاهش دما در‌ کشور تا سه‌شنبه آینده

کد خبر: 972905

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روند کاهش دما از امروز تا سه‌شنبه آینده در شمال‌غرب 3 تا 7 درجه، در غرب کشور 4 تا 8 درجه، در البرز مرکزی 2 تا 5 درجه و در شمال‌شرق کشور 2 تا 4 درجه، پیش‌بینی می‌شود.

خبرگاری فارس: صادق ضیائیان، در تشریح وضعیت جوی شهرهای کشور در روزهای آینده اظهار داشت:‌ سامانه بارشی که در کشور فعال است، امروز به نیمه شرقی کشور رسیده و در این مناطق سبب وزش باد شدید و برف و باران شده است؛ با این حال امروز شدت بارش‌ها در استان‌های فارس، جنوب شرق بوشهر،کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و همچنین تنگه هرمز و غرب دریای عمان، است.

وی ادامه داد: امروز ‌در برخی از استان‌های واقع در غرب و شمال‌غرب و همچنین مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکز و شرقی، بارش برف و باران با شدت کمتر ادامه دارد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا این سامانه بارشی در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان و همچنین شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان موجب رگبار باران و وزش باد شدید می‌شود و سپس از کشور خارج خواهد شد.

وی با بیان اینکه تنگه هرمز و دریای عمان‌ امروز مواج است، اظهار داشت: روزهای جمعه تا یکشنبه دریای خزر مواج است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده سامانه بارشی دیگری از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در ارتفاعات البرز مرکزی، البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال‌غرب کشور سبب بارش برف خواهد شد.همچنین در استان‌های حاشیه خزر، بارش برف و در خط ساحلی خزر بارش باران داریم.

ضیائیان افزود: روز شنبه این سامانه در رشته کوه زاگرس و استان‌های واقع در این منطقه از جنوب آذربایجان غربی و شرقی تا استان فارس در دامنه‌های رشته کوه البرز غربی،‌ ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی موجب بارش برف می‌شود و در استان‌های حاشیه خزر هم بارش برف و در خط ساحلی بارش باران داریم.

وی افزود: روز شنبه در استان‌های بوشهر و فارس و همچنین خراسان جنوبی بارش باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: روز یکشنبه این سامانه بارشی در جنوب شرق کشور فعال است، همچنین دوشنبه در استان‌های حاشیه خزر و خراسان شمالی بارش خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح سرمای هوا پس از بارش‌های اخیر، گفت: تا سه‌شنبه هفته آینده، هوای سرد ماندگار است و روند کاهش دما از امروز تا سه‌شنبه هفته آینده در شمال‌غرب 3 تا 7 درجه و در غرب کشور از امروز تا دوشنبه 4 تا 8 درجه خواهد بود؛ همچنین در البرز مرکزی از امروز تا سه‌شنبه 2 تا 5 درجه و در شمال‌شرق کشور از امروز تا سه‌شنبه 2 تا 4 درجه کاهش دما خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: همچنین در استان‌های ساحلی خزر از فردا تا شنبه کاهش دما بین 3 تا 7 درجه پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تأکید کرد:‌ فردا و صبح شنبه در برخی محورهای کوهستانی، مه‌‌آلودگی و کولاک برف خصوصاً در شمال‌غرب، شمال و مناطق کوهپایه‌ای البرز غربی و مرکزی پیش‌بینی و توصیه می‌شود تردد با رعایت نکات ایمنی صورت بگیرد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 6 درجه و 2 درجه زیر صفر خواهد بود، همچنین روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه آسمان تهران صاف است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 22 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای 12 درجه زیر صفر همچنین تبریز با کمینه دمای 10 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود؛ فردا در 24 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت