توانایی پلیس برای جمع آوری ۴۸ ساعته معتادان

کد خبر: 973494

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس نهایتاً در ۴۸ ساعت می‌تواند همه معتادان متجاهر را جمع‌آوری کند به شرطی که محلی برای نگهداری آن‌ها تأمین شده باشد.

خبرگزاری فارس: سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه نشست سراسری رؤسای پلیس مبارزه با موادمخدر در ستاد ناجا در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا معتادان متجاهر بار‌ها جمع‌آوری و سپس رها می‌شوند، اظهار داشت: وظیفه پلیس جمع‌آوری و شناسایی معتادان متجاهر است.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر این مطلب که پلیس می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت تمام معتادان متجاهر را جمع‌آوری کرده و تحویل مراجع ذی‌ربط بدهد تصریح کرد: منتهی مراتب این است که محل‌هایی که برای معتادان متجاهر است کافی نیست.

وی گفت: قانون دوره سه‌ماهه‌ای را برای این افراد تعیین کرده که با تمدید سه ماه دیگر نهایت ۶ ماه این افراد را نگهداری می‌کنند باید این قانون اصلاح و تا فرد رفع آلودگی نشده، رها نشود؛ بعضی‌ها بعد از رها شدن هنوز اعتیاد دارند البته بخش قابل توجهی هم ترک می‌کنند که ان‌شاءالله با اصلاح قانون و افزایش محل نگهداری بتوانیم آن افراد را به صورت سالم به آغوش خانواده‌ها برگردانیم.

سردار اشتری گفت: در برخی استان‌ها معتاد متجاهر دیده نمی‌شود چرا که همه آن‌ها را پلیس جمع‌آوری و در محل‌های مشخص نگهداری کرده‌اند.

وی تأکید کرد: قانون وظایف سایر دستگاه‌ها را مشخص کرده و پلیس می‌تواند در صورتی که محل نگهداری تأمین باشد نهایتا ۴۸ ساعته این افراد را دستگیر کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه هماهنگی‌ها بیشتر شود خاطرنشان کرد: پهپاد و تجهیزات روز در اختیار پلیس مبارزه با موادمخدر هم در مرز‌ها و هم در شهر‌ها قرار خواهد گرفت؛ تجهیزات از تولیدات داخل است و مبارزه و مقابله با توزیع موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر در دستور کار پلیس است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت