تصمیمات لازم درمورد تعطیلی مدارس کشور اتخاذ می‌شود

کد خبر: 979007

معاون وزیر آموزش‌وپرورش گفت: تصمیمات نهایی در رابطه با تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و راهکارهایی جهت پیشگیری از بیماری کرونا اتخاذ می‌شود.

خبرگزاری تسنیم: سعید اوحدی عصر امروز در حاشیه آئین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان به موضوع تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی و مربیان نهضتی اشاره و اظهار داشت: تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی و نهضتی از موضوعات مورد تأکید وزارت آموزش‌وپرورش است، به‌همین دلیل استفساریه‌ای توسط مجلس شورای اسلامی تهیه شده که باید فرآیند قانونی آن طی شود.

وی افزود: امیدوار هستیم که با به نتیجه‌رسیدن استفساریه مجلس گامی صحیح و منطقی در جهت مشکلات معلمان حق‌التدریسی و مربیان نهضتی برداشته شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش‌وپرورش عنوان کرد: استخدام نیروهای حق‌التدریسی و مربیان نهضت بعد از طی مراحل قانونی نیازمند اعتبار است که امیدوار هستیم سازمان برنامه‌ریزی و بودجه در راستای حل این مشکل حمایت‌های لازم را انجام دهد.

وی بیان کرد: آموزش‌وپرورش دومین دستگاه بزرگ کشور است، بنابراین وجود برخی مشکلات نیز در این خانواده بزرگ طبیعی است.

اوحدی در بخش دیگری از سخنان خود از تجلیل دو خیر مدرسه‌ساز خبر داد و گفت: از میان ورود هزار و 200 نفر در کشور به برنامه معرفی چهره‌ مردمی سال، 40 شخصیت انتخاب شده‌اند که خوش‌بختانه چند معلم، چند خیر مدرسه‌ساز و دو دانش‌آموز نیز در میان این چهره‌ها دیده می‌شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: طی این هفته پس‌از اعلام نظر هیئت انتخاب، 10 چهره شاخص به مردم معرفی می‌شود که با رأی مردم چهره مردمی سال انتخاب خواهد شد.

اوحدی در ادامه درخصوص تعطیلی مدارس کشور جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تصریح کرد: کمیته‌ای با حضور وزیر کشور، وزیر بهداشت و وزیر آموزش‌وپرورش تشکیل‌شده و تصمیمات نهایی در رابطه با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و راهکارهایی جهت ایمنی و پیشگیری از بیماری کرونا گرفته خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها