آخرین اخبار سیل/ سیل در ایلام قربانی گرفت/آب شهر «نورآباد» را فراگرفت

کد خبر: 979256

بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل حدود عصر امروز سه شنبه یک نفر در منطقه بلوار شمالی امام شهر ایلام براثر سقوط در کانال جان خود را از دست داد.

خبرگزاری مهر: طبق اعلام شاهدان عینی بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل حدود عصر امروز یک نفر در منطقه بلوار شمالی امام براثر سقوط در کانال جان خود را از دست داد.

به گفته شاهدان عینی تاکنون جسد این فرد پیدا نشده و جستجو برای یافتن جسد وی ادامه دارد.

هنوز مراجع رسمی در مورد این خبر اظهارنظر نکرده‌اند.

قطعی راه ۱۵۰ روستای لرستان/ منازل مردم در ۳ شهرستان دچار خسارت شد معاون استاندار لرستان از قطعی راه دسترسی ۱۵۰ روستای این استان در اثر سیلاب خبر داد و گفت: تعدادی از خانه‌های مردم در خرم‌آباد، دلفان و چگنی آسیب دیده‌اند.

گودرز امیری شامگاه سه شنبه در سخنانی با اشاره به اینکه میزان بارش در لرستان ۱۳۵ تا ۱۶۵ میلی متر پیش بینی شده است که تا الان حدود ۷۰ میلی متر بارش داشته ایم، اظهار داشت: سطح رودخانه‌ها بالا آمده و همچنان در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه ستادهای مدیریت بحران در سطح استان تشکیل شده است، تصریح کرد: ۴۰۰ اکیپ خدماتی و امدادی شامل آب، برق، گاز، هلال احمر و… در سطح نقاط حساس استان مستقر شده اند.

معاون استاندار لرستان با تاکید بر اینکه تا الان راه دسترسی ۱۵۰ روستا قطع شده است، افزود: ‬گاز شهر معمولان قطع شده است، در مسیر جاده‌ها ریزش و رانش داشته ایم و در رابطه با جابه جایی مردم تلاش می‌شود.

امیری با اشاره به اینکه در شهرستان دلفان و خرم آباد و چگنی تعدادی از خانه‌ها آسیب دیده که در حال بررسی است، گفت: زیرساخت‌های استان آسیب جدی دیده اند به ویژه زیر ساخت‌هایی که در سیل فروردین آسیب دیده اند و به طور دائمی مرمت نشده اند.

آب شهر «نورآباد» را فراگرفت/ تلاش برای انتقال مردم به مناطق امن فرماندار دلفان با اشاره به اینکه شهر نورآباد را کاملاً آب فرا گرفته است، گفت: تلاش می‌کنیم مردم را به مناطق امن انتقال دهیم، البته خیلی از منازل قبلا تخلیه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت بهمنی شامگاه سه شنبه در سخنانی با اشاره به اینکه از دیروز عصر بارندگی شدید در دلفان شروع شده است، اظهار داشت: تاکنون بالای ۱۳۰ میلی متر بارش باران در دلفان داشته ایم و در حال حاضر اوضاع شهر اصلاً خوب نیست.

وی با بیان اینکه شهر نورآباد را کاملاً آب گرفته و از هر طرف رودخانه‌ای در شهر جاری است، تصریح کرد: ما فقط تلاش می‌کنیم مردم را به مکان‌های امن ببریم.

فرماندار دلفان با تاکید بر اینکه اوضاع در دلفان بحرانی است، افزود: من نمی‌خواهم روحیه مردم را ضعیف کنم اما اوضاع خیلی خطرناک است.

بهمنی با اشاره به اینکه الان کاری از دست کسی برنمی آید، دستگاه‌های امدادی و خدماتی در شهر مستقر هستند، محل‌های اسکان پیش بینی شده است، اما حجم سیلاب آنقدر زیاد است که سیل فروردین یک چهارم این نمی‌شود، گفت: در حال حاضر به امکانات و ماشین آلات نیاز نداریم، تنها نجات مردم مهم است، البته خیلی از منازل مردم را تخلیه کرده ایم.

وی که در گفتگوی خبری سخن می‌گفت، با بیان اینکه برای فردا نیاز به لودر و بولدوزر و تجهیزات داریم، تصریح کرد: راه ۴۰ روستا قطع شده است، چندین پل قطع شده و مشکلی که داریم بارندگی شدید است.

لزوم سوخت رسانی به «معمولان»/مردم «نورآباد» نیازمند به چادر هستند نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به قطع گاز در شهر معمولان و بالا آمدن آب در شهر نورآباد گفت: امکانات شهرهای ما در حد معمولی است و انتظار می‌رود از استان‌های معین کمک گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه سه شنبه در سخنانی با اشاره به اینکه مردم انقلابی ما و مردم متدین ما روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته اند و نشان داده اند که دارای صبر انقلابی هستند و اراده محکم و مستحکمی دارند، اظهار داشت: تقاضا این است مردم به هشدارهایی که مسئولان ارائه می‌دهند توجه کنند و عمل کنند.

وی با بیان اینکه ما تجربه سیل فروردین ۹۸ را داریم، به هر حال بایستی باید هم برای مردم و هم برای مسئولین یک تجربه مفیدی باشد و باعث شود که خسارات کمتر شود و پیشگیری کنیم، تصریح کرد: تماس داشتم با امام جمعه شهر معمولان و اعلام کردند که گاز در معمولان قطع شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مردم انتظار دارند مسئولان ستاد بحران به مصوبات عمل کنند، افزود: گرچه پیگیری شده مسیر لوله گاز شهر معمولان عوض شود اما به هر حال این اقدام نشده است، در دو روز گذشته ستاد بحران تشکیل شده و قرار بوده دیروز سوخت به معمولان برسد. مردم انتظار دارند عمل شود، الان امام جمعه معمولان اعلام کردند که هنوز سوخت نرسیده است.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: بنابراین از مسئولین که اطلاع دارم با تمام وجود در حال تلاش هستند، تقاضا دارم سوخت را به معمولان برسانند.

وی با اشاره به اینکه در مزار شهدای شهر معمولان چون دیواره بتنی که قرار بوده احداث شود، نشده و در بخشی از مزار شهدا احتمال ریزش دارد، گفت: پروژه دیوار ساحلی معمولان نیز مدتی است که تعطیل شده است و مردم انتظار دارند مسئولان از قبل پیشگیری بروز سیل را کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه امام جمعه نورآباد اطلاع دادند نیازمند چادر هستند، این در ستاد بحران مصوب شد که چادر به مناطقی که احتمال سیل می‌رود ارسال شود، مردم کمک‌های غذایی نیاز دارند، حتی اطلاع داده اند در خود شهر نورآباد به اندازه نیم متر آب وارد شده است، تصریح کرد: امکانات شهرهای ما در حد معمولی است. انتظار داریم مسئولین و مدیران و استاندار از استان‌های معین کمک بگیرند.

حجت الاسلام شاهرخی که در گفتگوی خبری سخن می‌گفت، افزود: نیروهای انقلابی و اداری و جهادی به کمک مردم سیل زده بشتابند و مردم هم صبر و شکیبایی خود را حفظ کنند تا این مرحله را پشت سر بگذاریم.

قطع راه ارتباطی کمتر از ۵۰ روستا لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: راه ارتباطی کمتر از ۵۰ روستای استان براثر سیلاب قطع شده‌است.

عباس شرفی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براثر بارندگی‌های دو روز گذشته در استان تاکنون راه ارتباطی کمتر از ۵۰ روستای استان قطع شده است.

وی ادامه داد: راه‌های روستایی مصدود شده با تلاش همکاران درحال بازگشایی است.

امدادرسانی به ۲۳ خانوار در الیگودرز مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از امدادرسانی به ۲۳ خانوار در الیگودرز خبر داد.

صارم رضایی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، اظهار کرد: ۲۳ خانوار بخش ززوماهرو و ذلقی مرکزی و بربرود غربی در پی بارش‌های دیشب و امروز دچار خساراتی شد.

وی ادامه داد: گروه‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر الیگودرز مستقر در شهرستان پایگاه‌های امداد و نجات و شهر شول‌آباد و بخش ذلقی امدادرسانی در این خصوص انجام دادند.

این مسئول تصریح کرد: اقلام زیستی جهت اسکان اضطراری آسیب دیدگان از جمله روستای توشک بخش ذلقی که رانش کرده بود توسط هلال‌احمر جهت آسیب دیدگان تحویل داده شد.

رضایی بیان کرد: تیم‌های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال‌احمر لرستان در آماده‌باش کامل هستند و در صورت نیاز هم‌وطنان می‌توانند با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند.

ریزش ساختمان، برق شهر پلدختر را قطع کرد لرستان مدیر شرکت توزیع برق پلدختر می‌گوید: ریزش یک ساختمان سبب قطعی برق این شهر شد.

محمد طاهر متش‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یک ساختمان در اوایل شهر به‌طور کامل ریزش کرد و روی شبکه برق افتاد و باعث خاموشی شهر شد.

وی ادامه داد: شبکه برق را جدا کردیم و الان برق شهر وصل است.

متش‌پور با بیان اینکه این ساختمان دو سه طبقه بود، اضافه کرد: خوشبختانه مشکلی در خصوص برق نداریم.

نجات ۲۵ خانوار محاصره در سیل سرابله ایلام شهردار سرابله از نجات ۲۵ خانوار محاصره در سیل شهر سرابله مرکز شهرستان چرداول در استان ایلام خبر داد.

اشدت بارش‌ها و وقوع سیل طی شامگاه سه شنبه در سرابله مرکز شهرستان چرداول باعث ایجاد مشکلاتی برای برخی ساکنین این منطقه شده است.

در همین راستا ۲۵ خانوار در محاصره سیل قرار گرفته‌اند.

روح الله پری زاده شهردار سرابله در همین ارتباط اظهار کرد: با توجه به بارش باران شدید و ایجاد سیلاب بویژه در محله جنب راه و شهرسازی با دستور مقام قضایی و در راستای خروج ۲۵ خانوار گرفتار شده در سیلاب پل جنب اداره راه تخریب شد.

شدت باران که از روز گذشته آغاز شده خسارات فراوانی به زیرساخت‌های شهر سرابله وارد کرده است.

تخلیه ساکنان ۷ روستای الیگودرز/ ۲۷ واحد مسکونی خسارت دید فرماندار الیگودرز با اشاره به تخلیه ساکنان هفت روستای این شهرستان به دنبال وقوع سیلاب، گفت: ۲۷ واحد مسکونی در بخش‌های مختلف خسارت عمده دیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید کشکولی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به شدت بارندگی‌ها در شهرستان الیگودرز، اظهار داشت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از معابر شهر الیگودرز دچار آب گرفتگی شده که نیروهای امدادی، شهرداری و هلال احمر در سطح شهر مشغول رفع این آب گرفتگی‌ها هستند.

وی با بیان اینکه جاده الیگودرز به زز و ماهر در گردنه «گله بادوش» به دلیل ریزش بهمن بسته است، بیان داشت: همچنین رودخانه زز طغیان کرده و بیش از ۱۶۰ میلی متر در بخش زز و ماهرو و ذلقی بارش باران داشته ایم.

فرماندار الیگودرز، گفت: جاده اصلی شول آباد - خرم آباد به دلیل ریزش و امکان اینکه تهدیدی باشد برای مسافران در حال حاضر بسته است، در مسیر ذلقی رانش زمین داریم و جاده الیگودرز به بخش ذلقی نیز بسته است.

کشکولی با تاکید بر اینکه چند روستای شهرستان در محاصره آب هستند، تصریح کرد: تلاش کرده ایم با کمک نیروهای امدادی، بسیج و نیروهای مردمی، بخش عمده‌ای از ساکنین هفت روستا را که در معرض خطر هستند تخلیه و به جای امن منتقل کنیم.

وی، بیان داشت: با تمهیدات اندیشیده شده تردد ماشین‌های سنگین در محور الیگودرز - اصفهان برای امشب تا صبح متوقف شده است.

فرماندار الیگودرز، یادآور شد: متأسفانه سیلاب به ۲۷ واحد مسکونی در بخش‌های مختلف شهرستان خسارت عمده وارد کرده است که ساکنان آنها به مناطق امن منتقل شدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت