با شیوع کرونا چند نفر در سامانه صندوق بیمه بیکاری ثبت نام کردند؟

کد خبر: 985745

معاون امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا ۳۵ هزار نفر در استان تهران در سامانه صندوق بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

خبرگزاری فارس: محمد امامی امین معاون امور اقتصادی استاندار تهران درباره ارائه بسته‌های حمایتی دولت به اقشار کم‌درآمد به واسطه شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: دولت یکصد هزار میلیارد تومان در خصوص حمایت از اقشار آسیب‌پذیر با شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته که ۷۵ هزار میلیارد تومان آن تسهیلات است.

وی یادآور شد: ۵ هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافته بود که مجدداً دولت مصوب کرد ۲ هزار میلیارد تومان دیگر به این مبلغ اضافه شود و بانک رفاه هم ۲ هزار میلیارد تومان برای حمایت از صندوق‌های بیمه بیکاری اختصاص داد.

وی ادامه داد: نهایتا ۹ هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق‌های بیمه بیکاری اختصاص یافته است و افرادی که بیکار شده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه صندوق بیمه بیکاری، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

امامی امین گفت: افرادی می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند که کارفرما حق ۳ درصد بیمه بیکاری را برای آن‌ها پرداخت کرده باشد.

معاون امور اقتصادی استاندار تهران اظهار داشت:‌اخیرا جلسه‌ای در همین خصوص با مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار کردیم و این آمادگی اعلام شد که تا پایان فروردین نسبت به پرداخت حقوق بیکاران از صندوق بیمه بیکاری می‌توانند اقدام کند.

امامی امین افزود: تاکنون ۳۵ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند که عمده آن‌ها در بخش‌های خدماتی، رستوران‌داری و تالار‌ها مشغول به کار بوده‌اند که اکنون بیکار شده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت