هوا در کشور گرم می‌شود

کد خبر: 995456

سازمان هواشناس با اعلام تداوم بارش باران تا دوشنبه آینده و افزایش دما در اکثر مناطق کشور نسبت به وقوع سیلاب‌های ناگهانی در برخی استان‌ها طی امروز هشدار داد.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، بخش‌هایی از مرکز، جنوب شرق و جنوب کشور بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

جمعه و شنبه آینده در دامنه‌های زاگرس مرکزی، یکشنبه و دوشنبه در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر بارش پراکنده باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا یکشنبه آینده روند افزایش دما در اکثر مناطق کشور روی می‌دهد.

سازمان هواشناسی همچنین در هشداری با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی طی امروز نسبت به بالاآمدن سطح آب رودخانه ها، سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و دره ها، رخداد تگرگ و صاعقه در نیمه شرقی فارس، مناطق دامنه‌ایی در مرکز استان کرمان هشدار داد.

این سازمان با توصیه نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از هرگونه فعالیت کوهنوردی، ممانعت از جابجایی عشایر کوچ رو بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها جهت انجام تمهیدات لازم به‌منظور جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب، روان آب و آب‌گرفتگی معابر عمومی و محافظت از دام‌ها در مراتع دامپروری تاکید کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها