کشف ۱۱۲ میلیون ریال اسکناس‌های جعلی در شیراز

کد خبر: 995541

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز از کشف ۱۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اسکناس جعلی و دستگیری یک نفر متهم خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان: سرهنگ فرج شجاعی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر دریافت اسکناس‌های جعلی توسط فردی حین خرید گوشی تلفن همراه، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

او افزود: ماموران پس از انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق شدند فرد کلاهبردار را شناسایی و وی را دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دهند.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه در بازرسی از متهم، ۲۲۵ قطعه اسکناس ۵۰۰ هزار ریالی به مبلغ ۱۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کشف شد، تصریح کرد: متهم به همراه اموال مکشوفه برای تحقیقات بیشتر تحویل پلیس آگاهی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز به شهروندان توصیه کرد هنگام دریافت وجه نقد دقت لازم را داشته باشند تا بتوانند اسکان‌های اصل را از جعل تشخیص دهند.

دستگیری ۱۱ نفر از دلالان ارز در شیراز رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس از شناسایی و دستگیری ۱۱ نفر از عناصر و سرشبکه‌های اصلی دلالان ارز در شیراز خبر داد.

سرهنگ ابراهیم یگانه گفت: در پی نابسامانی بازار ارز و بروز نوسانات قیمت، طرح برخورد قانونی با دلالان و صرافی‌های غیرمجاز به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

او ادامه داد: در این راستا عملیات یک روزه مبارزه با اخلالگران ارزی پس از انجام کار‌های اطلاعاتی و پلیسی توسط مأموران اجرایی شد.

سرهنگ یگانه تصریح کرد: در نتیجه این عملیات ۱۱ نفر از عناصر و سرشبکه‌های اصلی دلالان ارز دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان افزود: در نتیجه اجرای این عملیات، از متهمان دستگیر شده مبالغی ارز شامل ۲ هزار و ۳۰۲ دلار، یک هزار و ۱۴۰ یورو، ۶۰۰ لیر، ۱۷۰ دینار کویت، ۷۵ هزار دینار عراق، ۲ هزار و ۲۴۰ درهم، یک هزار و ۳۵۰ ریال قطر، ۳۰ میلیون ریال پول رایج کشور، ۱۱ عدد کارت بانکی و یک دستگاه کارت خوان سیار کشف شد.

این مقام انظامی با بیان اینکه برخورد با مجرمان و اخلالگران نظام اقتصادی در دستور کار پلیس است، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه اقدام مشکوک، موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت