دلیل شعله‌ور شدن درختان چیتگر چه بود؟

کد خبر: 997685

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران دلیل شعله ور شدن درختان چیتگر را تشریح کرد.

دلیل شعله‌ور شدن درختان چیتگر چه بود؟

خبرگزاری فارس: جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران درخصوص جزئیات بیشتر حادثه آتش سوزی در پارک جنگلی چیتگر گفت: درخصوص این حادثه باید چند نکته را بازگو کرد.

وی ادامه داد: نکته اول این است که آتش سوزی در منطقه شمالی پارک چیتگر در نزدیکی درب شماره ۴ و ۵ رخ داده که البته نقطه‌ای است که مردم برای حضور و اسکان آنجا را انتخاب نمی‌کنند.

ملکی گفت: نکته دیگر این است که شهروند اولی که با سامانه آتش نشانی تماس گرفته است مسیر عبوری و لاین اتوبان را اشتباه اعلام کرده که در تماس بعدی مسیر و محل دقیق آتش سوزی اصلاح می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: یکی دیگر از موارد مهم در خصوص این حادثه این است که در برخی تصاویر و فیلم‌های منتشر شده شعله‌های آتش سر به فلک کشیده و آتش با ارتفاع بلندی را نشان می‌دهند که معمولا در مواقعی که بوته و علف‌های خشک بسوزد چنین آتشی ایجاد نمی‌شود.

وی گفت: دلیل این امر این بوده است که در محل وقوع حادثه یک کانکس مربوط به یک شرکت پیمانکاری وجود داشته است که مشغول اجرای پروژه آبرسانی بوده اند و داخل کانکس مقدار زیادی لوله‌های از جنس پولی اتیلن وجود داشته است.

ملکی ادامه داد: این لوله‌ها از مواد نفتی تولید می‌شوند که سریع الاشتعال بوده و شعله‌های زیادی هم ایجاد می‌کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: آتش نشانان پس از اعلام وقوع حادثه در مدت کمی بیش‌تر از ۷ دقیقه خود را به محل رساندند که بخشی از این زمان مربوط به اصلاح آدرس بوده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها