حسین انصاری راد: از ریاست عارف خاصیتی ندیدیم/ ریاست عارف جذابیتی ندارد که افراد را گردهم جمع کند

کد خبر: 1001695

فعال سیاسی اصلاح طلب درباره تداوم ریاست محمدرضا عارف بر ساختار تشکیلاتی اصلاح طلبان تأکید کرد: ریاست تشکیلات اصلاح طلبان باید با کسی باشد که اصلاح طلبان او را قبول داشته باشند و بر ریاست او اجماع کنند اما آقای عارف خاصیت قابل توجهی از خود در این حوزه نشان نداد.

گروه سیاسی فردا : در جریان اصلاح طلبی دو دیدگاه برای پیگیری فعالیت های سیاسی مطرح است. گروهی معتقدند که باید تشکیلاتی نو برای فعالیت های سیاسی جریان اصلاحات تعریف کرد اما گروه دیگر بر تداوم کار شورای عالی سیاست گذاری اصرار دارند و استدلال می آورند که می توان با یکسری اصلاحات ساختاری آن مجموعه را به روزرسانی کرد.

حسین انصاری در گفتگو با فردانیوز درباره نگاه اصلاح طلبان به انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: ما به انتخابات ریاست جمهوری خیلی کار داریم، مسائل بسیار مهم و سرنوشت سازی همچون تحریم، کرونا، سیاست خارجی و گرفتاری های داخلی در دولت آینده باید پیگیری شود.

وی افزود: اصلاح طلبان باید متحد شوند. البته برای نیل به این مقصود تنها اتحاد اصلاح طلبان اصطلاحی نمی تواند مراد ما باشد. بخش عظیمی از دانشمندان، نخبگان، اساتید و شخصیت های مستقل مشی اصلاح طلبی دارند اما در زمره اصلاح طلبان اصطلاحی و معروف به حساب نمی آیند. به طور مشخص آقای ظریف اصلاح طلب است اما جزء اصلاح طلبان اصطلاحی حساب نمی شود. معتقدم هر دو این مجموعه ها باید برای انتخابات ریاست جمهوری کنار هم قرار بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره ساختار تشکیلاتی اصلاح طلبان اظهار کرد: اینکه ساختار مجتمع شدن اصلاح طلبان چه باشد و چه نامی بر آن بگذارند خیلی مهم نیست. مهم آن است که نیروها یک جا متمرکز شوند تا بتوانند نقش مورد انتظاری را ایفا کنند. البته اختلافات در بین اصلاح طلبان به حدی است که تقریبا وقوع چنان اتحادی که من عرض می کنم بعید است.

وی درباره تداوم ریاست محمدرضا عارف بر ساختار تشکیلاتی اصلاح طلبان تأکید کرد: ریاست تشکیلات اصلاح طلبان باید با کسی باشد که اصلاح طلبان او را قبول داشته باشند و بر ریاست او اجماع کنند اما آقای عارف خاصیت قابل توجهی از خود در این حوزه نشان نداد.

نماینده مجلس ششم یادآور شد: ما هیچ علامت و نشانه ای ندیدیم که آقای عارف بتواند جذابیتی داشته باشد و افراد را گردهم جمع کند. اصلاح طلبان حقیقتا در مجلس دهم وضع نامطلوبی داشتند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها