مجلس انقلابی برای رفع مشکلات اقتصادی پای کار است

کد خبر: 1010592

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی امروز خود که به مناسبت عید قربان برگزار شد به نکاتی اشاره فرمودند که توجه به آنها می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات فعلی کشور باشد.

در این نوشتار سعی کردیم تا بیانات معظم له درخصوص مشکلات اقتصادی کشور و راههای برون رفت از آن را بررسی نماییم. تاکید ایشان بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم از جمله مواردی است که در این سخنرانی به آن اشاره شد و مورد تاکید قرار گرفت. آنچه از سخنان ایشان در حوزه اقتصادی برداشت می شود «مهار نوسان قیمتها، ایجاد ثبات در بازار و حفظ ارزش پولی ملی» است که باید دولت در انجام آن پیگیری های لازم را صورت دهد. در این زمینه مجلس یازدهم پای کار است و برای اصلاح و تدوین قوانین مشکلی ندارد. اما موضوعی که معظم له در این بخش از سخنانشان در حوزه اقتصادی بر آن تاکید دارند «هدایت نقدینگی به سمت تولید» و همچنین «رفع موانع جهش تولید» است؛ موضوعی که در مجلس یازدهم هم به جد پیگیری می شود و اگر دولت در این مسیر همراهی نماید رسیدن به آن امری شدنی خواهد بود.

گلایه رهبر انقلاب اسلامی از شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در 2 سال گذشته درخصوص اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور شامل «اصلاح ساختار بودجه»، «اصلاح نظام بانکی»، «ارتقاء سرمایه‌گذاری و اشتغال» و «بهبود محیط کسب و کار» را شنیدیم و ایشان تاکید فرمودند در این زمینه پیشرفت قابل توجهی صورت نگرفته است. در این زمینه هم به نظر می رسد مجلس یازدهم سازوکار پیگیری و نظارت و نیز حمایت در جهت اجرایی شدن آن را دارد و از دولت نیز انتظار می رود در این زمینه کوتاهی نکرده و با مجلس و قوه قضائیه همراهی نماید.

آنچه رهبر انقلاب اسلامی خواستار آن در حوزه اقتصادی و مقابله با رفع تحریم ها هستند فعال کردن ظرفیت های داخلی است که در سایه صبر و ثبات به دست خواهد آمد. ایشان در این زمینه خاطرنشان فرمودند: «مسئولین هم باید با کار جهادی، صبر و ثبات خود را نشان دهند و از تردید و نگرانی‌های مضرّ اجتناب کنند.» موضوعی که در مجلس نو هم از سوی رئیس مجلس و نمایندگان انقلابی آن تاکید شده و ان شاالله با کار جهادی و ثبات و در عین حال صبر انقلابی و نیز عملگرایی برای گذر از مقوله تحریم ها و نیز مشکلات اقتصادی استفاده خواهد شد.

یکی از برنامه های مجلس یازدهم شتاب بخشیدن به اقتصاد کشور و ارتقاء امید در جامعه است و این موضوع در سخنان مقام معظم رهبری نیز اشاره شد. با رویکرد جهادی مجلس یازدهم در کشور هیچ بن بستی وجود نخواهد داشت و خط تبلیغی دشمنان نیز به نتیجه نخواهد رسید.

اعتماد به جوانان و وحدت در جریان اصولگرایی موجب خواهد شد تا این تلاش دشمن برای ناکارآمدی کشور به سرانجام نرسد. این مسیر که با عقب نشینی برابر شیطان اکبر مخالف است و تنها راه را مقابله با آن می داند، امروز در مجلس یازدهم شکل گرفته و به حول و قوه الهی و در سایه همت جوانان و دلسوزان واقعی انقلاب سرانجامی شیرین را برای مردم در آینده نزدیک رقم خواهد زد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها