برچسبی برای ردیابی آنی مواد انفجاری

کد خبر: 401622

به تازگی برچسب های ارزان و بسیار سبک ویژه ردیابی مواد انفجاری ارایه شده که می تواند کار را برای گروه های تروریستی در سراسر جهان بسیار مشکل کند.

مهر: درحال حاضر بسیاری از گروه های تروریستی و خرابکار در سراسر جهان با استفاده از تازه ترین فناوری های نوظهور از نسل جدیدی از تجهیزات و مواد انفجاری استفاده می کنند که ردیابی آنها می تواند کاری سخت و پرهزینه باشد. اما خبرخوشحال کننده این است که به موازات این تحولات، دانش بشری درخصوص شناسایی این ترفندها نیز توسعه چشمگیری یافته است و در تازه ترین ابتکارعمل صورت گرفته در این عرصه برچسب های کوچک، ارزان و بسیار سبکی طراحی و ساخته شده که مواد انفجاری و خطرناک را به سرعت شناسایی می کند.
این ردیاب ها نیازی به باتری نداشته و قابلیت نصب در هر جایی را دارند. گروه تحقیقات جهانی GE این فناوری جدید را در آمریکا ارایه کرده است. این برچسب ها بین 5 تا 50 سنت قیمت داشته و به رغم بهای ناچیز از ضریب دقت و شناسایی قابل توجهی برخوردارند. از قابلیت های مهم این برچسب ها می توان به عملکرد دقیق در مناطق شلوغ و مملو از اختلالات موجی و همچنین شناسایی آنی مواد انفجاری حساس و اکسیدکننده اشاره کرد. همچنین انعطاف پذیر بودن، از دیگر ویژگی های مهم این برچسب ها محسوب می شود. اطلاعات به دست آمده از این برچسب ها از طریق وسیله کوچکی در ابعاد تلفن همراه قابل بررسی است. از جمله کاربردهای این فناوری جدید استفاده در فرودگاه ها به عنوان مبادی اصلی جابجایی مواد انفجاری در گوشه و کنار جهان است.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت