حمله نیروهای تروریستی تکفیری به محله شیعه نشین حلب + نقشه و عکس

کد خبر: 428455

گروه های تکفیری و تروریستی از طریق محله «اللیرمون» به سمت محله شیعه نشین «جمعیت زهرا» (جمعیة الزهراء) حمله کرده اند. محله اللیرمون، حدودا 10 روز قبل در عملیات مشترک ارتش آزاد، جیش الفتح و جبهه النصره به اشغال معارضان درآمد؛ اما بعد از تشکیل «اتاق عملیات انصار الشریعه» این منطقه (اللیرمون) به جولانگاه تروریست های تکفیری بسیار افراطی تبدیل شده است!

حمله نیروهای تروریستی تکفیری به محله شیعه نشین حلب + نقشه و عکس
گروه بین الملل فردا - گروه های تروریستی تکفیری فعال در شهر حلب، با تشکیل یک اتاق عملیات مشترک به نام «انصار المجاهدین» دور جدید حملات خود برای اشغال حلب را آغاز کرده و در دومین روز عملیات خود به محله شیعه نشین «جمعیت الزهرا» حمله کردند.
استان حلب در نقشه سوریه
شهر حلب، بزرگ ترین شهر کشور سوریه و مرکز استان مرزی حلب است.
بعد از شکست طرح قبلی اتاق فکر مشترک آنکارا ریاض در مرزهای سوریه مبنی بر تشکیل «جیش الفتح» در حلب، سازمان امنیت ترکیه اردوغان به گروه های تکفیری فعال در حلب، ایده جدیدی را پیشنهاد داده است. طبق طرح جدید که دو روز قبل از آن رونمایی شد، 13 گروه سلفی افراطی فعال در جنگ شهری حلب با تشکیل اتاق فرماندهی مشترکی به نام «انصار المجاهدین» اعلام کردند نه تنها در صدد اشغال کامل حلب خواهند بود، بلکه «طرحی را تدوین می کنند که در حلب، دولتی متناسب با احکام اسلام (براساس قرائت سلفی تکفیری) را در این شهر تشکیل دهند.» به نظر می رسد، همین نکته (تشکیل دولتی متناسب با قوانین سلفی تکفیری) اصلی ترین علت شکست پروژه جیش الفتح در حلب بود. پایگاه خبری تحلیلی فردانیوز، به زودی گزارشی اختصاصی در مورد علت تشکیل «اتاق عملیات انصار الشریعه» منتشر خواهد کرد.
آرم ستاد فرماندهی مشترک گروه های تروریستی تکفیری «انصار الشریعه» (بالا)
چهره فرماندهان 13 گروه تروریستی ذیل انصار الشریعه در شهر حلب (پایین)
گروه بین الملل فردا، پیش از این در گزارشی هشدار داده بود که در طرح اتاق فکر مشترک آنکارا-ریاض، شهر حلب پایتخت سوریه منهای اسد خواهد بود و لذا معارضان بر اشغال سریع آن تأکید ویژه دارند. ( + ) حتی بعد از شکست طرح های بلندپروازانه اردوغان در انتخابات پارلمان ترکیه، فردانیوز در گزارشی هشدار داد که اردوغان تا پیش از تشکیل دولت جدید، دور جدیدی از فعالیت ها را برای تغییر معادلات در شهر حلب کلید خواهد زد. ( ++ )
بیانیه اعلام موجودیت ستاد فرماندهی مشترک گروه های تروریستی سلفی افراطی در حلب، ستاد «انصار الشریعه»
در این ستاد، 13 گروه تروریستی شدیدا افراطی با اتباع سوری و غیرسوری حضور دارند.
اسامی این 13 گروه (مانند جبهه النصره) در تصویر فوق ذکر شده است.
در متن بیانیه اعلام موجودیت، یکی از دو هدف اصلی تأسیس این ستاد فرماندهی، تنظیم راهبرد مشترک برای تشکیل دولت متناسب با قرائت سلفی تکفیری از اسلام اعلام شده است.
طی دو روز گذشته، گروه های معارض سوری ذیل سه محور ارتش آزاد سوریه، بقایای جیش الفتح و ائتلاف سلفی های افراطی موسوم به «انصار الشریعه» در دو محور به محلات آزاد حلب (تحت سیطره دولت مرکزی سوریه) حمله بردند. در محور اصلی که با مشارکت عمده گروه های معارض به صورت هماهنگ انجام شده است، معارضان از طریق محلات «شیخ مقصود»، «عین التل» و «بستان الباشا» به چهار محله و منطقه «الخالدیه»، «اشرفیه»، «نیل» و «السبیل» حمله برده اند. البته این حمله حدودا یک هفته قبل از طرف سه واحد زیر مجموعه ارتش آزاد آغاز شده بود و هدف آن اشغال «خالدیه»، «اشرفیه» و «شهرک کوچک هنانو صغیر» اعلام شده بود.
نقشه اختصاصی فردانیوز
مناطق آبی رنگ: تحت کنترل ارتش سوریه، حزب الله لبنان و گردان های دفاع مدنی
منطقه سبز: تحت کنترل ارتش آزاد سوریه
منطقه سیاه: تحت کنترل گروه های تکفیری سلفی
منطقه قرمز رنگ: منطقه نبرد میان معارضان و حامیان نظام سوریه
تا لحظه تنظیم این خبر، گزارش موثقی از سقوط این 4 محله منتشر نشده است. انصار الشریعه اعلام کرده هر 4 منطقه فوق را اشغال کرده است، اما این ادعا از سوی سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه و ناظران بیطرف تأیید نشده است. همزمان یکی از گردان های فعال وابسته به ارتش آزاد سوریه در این عملیات به نام «حرکة نور الدین الزنکی» اعلام کرده است تعدادی از تک تیراندازهای آن در شهرک «هنانو صغیر» پنهان شده اند و فاز دوم عملیات اشغال این شهرک، بعد از سقوط محله السبیل به سرعت کلید خواهد خورد.
جنگ در شهر حلب به صورت خانه به خانه، خیابان به خیابان و محله به محله دنبال می شود.
در تصویر فوق، بخش غربی و شمال غربی شهر حلب را مشاهده می کنید.
برخی مناطق تحت کنترل معارضان بشار اسد و مناطق سرخ رنگ تحت کنترل نظام بشار اسد است.
در این نقشه، مناطق مرزی همان محلات 4 گانه مشخص شده در نقشه قبلی (خالدیه، اشرفیه و...) هستند.
همزمان در محور دوم عملیات، گروه های تکفیری و تروریستی از طریق محله «اللیرمون» به سمت محله شیعه نشین «جمعیت زهرا» (جمعیة الزهراء) حمله کرده اند. محله اللیرمون، حدودا 10 روز قبل در عملیات مشترک ارتش آزاد، جیش الفتح و جبهه النصره به اشغال معارضان درآمد؛ اما بعد از تشکیل «اتاق عملیات انصار الشریعه» این منطقه (اللیرمون) به جولانگاه تروریست های تکفیری بسیار افراطی تبدیل شده است!
نقشه منتشره از سوی سایت ارتش آزاد سوریه
طبق این نقشه، محله «جمعیت الزهرا» به صورت کامل تحت کنترل نظام سوریه باقی مانده است.
مناطق قرمز: تحت کنترل نظام سوریه
مناطق سبز کمرنگ: تحت کنترل معارضان
منطقه سبز پررنگ (مایل به مشکی): اوج نبرد و درگیری
مجموعه 13 گروه شدیدا افراطی سلفی حاضر در اللیرمون اعلام کرده اند طی دو محور به سمت محله شیعه نشین جمعیت الزهرا حمله کرده اند. از یک محور، گروه های تروریستی از طریق «اللیرمون» به سمت شمال مححله جمعیت الزهرا حمله کرده و همزمان از طریق خمپاره و موشک این محله را زیر آتش گرفته اند. هم زمان از محور دیگری با دریافت چراغ سبز ارتش آزاد سوریه، از طریق مناطق خارج از شهر، محله شیعیان را دور زده و خود را به محله «الراشدین» رسانده اند. الراشدین تحت کنترل نیروهای تروریستی سلفی اصطلاحا میانه رو(!) قرار دارد که رسما به آنکارا و اردوغان ابراز وفاداری می کنند. از راشدین، افراطیون «انصار الشریعه» با یکی از گردان های گروه سلفی جیش الفتح (جیش المجاهدین) به ساختمان استراتژیک «البحوث العلمیه» (تحقیقات علمی) حمله کرده و آن را اشغال کرده اند و از محور جنوب غربی به محله جمعیت الزهرا حمله کرده اند.
نقشه اختصاصی فردانیوز
در این نقشه، فاصله محله شیعه نشین «جمعیت الزهرا» از مناطق تحت کنترل نظام و تحت کنترل معارضان کاملا مشخص شده است.
مناطق سیاه: تحت کنترل گروه های افراطی سلفی تکفیری
مناطق سیاه و سبز: حضور مشترک گروه های تکفیری و ارتش آزاد
مناطق سبز: تحت کنترل ارتش آزاد سوریه
مناطق آبی رنگ: تحت کنترل نظام سوریه
مناطق قرمز رنگ: درگیری شدید میان حامیان و معارضان نظام سوریه
گفتنی است در جبهه مقابل، گردان های استشهادی حزب الله لبنان در کنار ارتش سوریه و گردان های دفاع مدنی با تمام قوا ایستادگی کرده و گروه های تکفیری حتی یک متر هم نتوانسته اند در داخل محله جمعیت الزهرا نفوذ کنند؛ اما نبرد با شدت تمام ادامه دارد. «انصار الشریعه» اعلام کرده طی نیمه شب گذشته "ده ها موشک زمین به زمین" به این محله شلیک کرده است! حتی خبرنگار الجزیره در گزارشی اعلام کرد: «به نظر می رسد برای انصار الشریعه، میان شهروند ساکن این منطقه با سربازان و فرماندهان ارتش سوریه هیچ تفاوتی ندارد! بمباران و موشک باران تمام مناطق را هدف قرار داده است و همه ساکنان در معرض خطر مرگ هستند. البته نتیجه متقابل این وضعیت، هجوم شیعیان منطقه به دفاتر گردان های دفاع مدنی است و تنها طی دو هفته آموزش، نیروهای ابتدایی و سطح پایین ارتش در این منطقه دو برابر خواهد شد!»
با وحود حمله گسترده تروریست ها، معارضان حتی یک متر هم در داخل محله «جمعیت الزهرا» پیشروی نکرده اند!
سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است در اثر این سلسله حملات کور، نزدیک به 40 تن از ساکنان و مدافعان محله جمعیت الزهرا کشته شده اند که بیش از 30 نفر آنان را غیرنظامیان تشکیل می دادند. خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) نیز در گزارشی اعلام کرده است 29 تروریست سلفی در این عملیات کشته شده اند که بخش عمده آنان را نیروهای غیرسوری تشکیل می دهند!
تروریست های افراطی تکفیری، ده ها موشک طی نیمه شب گذشته تا صبح امروز به سمت محله شیعه نشین «جمعیت الزهرا» در حلب شلیک کردند؛ اما مقاومت نیروهای مدافع محله مانع پیشروی زمینی آنان شد.
فرمانده نیروهای محافظ منطقه در ارتش سوریه نیز در مصاحبه تصویری با خبرنگار شبکه دولتی سوریه، ضمن تأیید هجوم گسترده و چند جانبه تروریست های تکفیری به این محله اظهار داشت: «تا این لحظه حتی یک متر هم پیشروی نکرده اند و من به شما اطمینان می دهم این محله به گورستان بزرگ تروریست ها تبدیل شده است. شاید محله ما تنها محله ای باشد که بعد از حمله چند جانبه تروریست های خارجی، به جای درخواست اعزام نیروی نظامی کمکی، از ارتش خواسته ایم صرفا تسلیحات و مربیان آموزشی برای ما بفرستند. ما در این محله، جامعه رنگارنگ سوریه با مذاهب و ادیان متنوع را شاهدیم و من قسم می خورم که طی 10 ساعت اخیر، بیش از هزار جوان از مذاهب گوناگون به ما رجوع کرده و خواستار اسلحه شده اند. می دانید که نبردهای اصلی در حلب، خانه به خانه و خیابان به خیابان است و در این نبردها، حرف اول و آخر را شهروندان مسلح و معمولی می زنند.»
اصلی ترین محور حمله گروه های تکفیری و تروریستی به محله شیعیان، از طریق محله «اللیرمون» است که اخیرا به اشغال معارضان درآمده بود.
در همین حال، برخی منابع خبری مدعی سقوط پادگان نیروی هوایی در غرب این محله شدند. خبرنگار العالم همراه با دوربین به این پادگان رفت و در مصاحبه با نظامیان حاضر در پادگان، اخبار مربوطه را تکذیب کرد. یکی از فرماندهان در برابر دوربین گفت: «ما هم اکنون در پادگان هستیم و با تمام قوا تهاجمات را سد کرده ایم. اگر دقت کنید، تمام اهداف ما به اطراف پادگان و خارج از شهر برمی گردد نه داخل پادگان. همین نکته نشان می دهد تروریست ها هنوز وارد پادگان نشده اند.»
تصویر منتشره از سوی ستاد فرماندهی گروه های تکفیری افراطی (انصار الشریعه)
تصویر حمله خمپاره ای شدید به مناطق مسکونی شیعه نشین
گفتنی است پایگاه خبری تحلیلی فردا، بعد از شکست کامل تروریست های تکفیری در حمله به محله شیعیان حلب، گزارشی در مورد پیشینه محله الزهرا و جایگاه شیعیان در آن منتشر خواهد کرد.
تک تیراندازهای تکفیری، در صدد ایجاد شکاف در ستون مدافعان شهر هستند تا بتوانند از شکاف پیش آمده برای نفوذ به شهر استفاده کنند.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها