آموزش پخت مربای بهار نارنج

کد خبر: 816997

برای نگه داشتن مربا در شیشه اول باید شیشه‌ها را در آب جوش حدود ۱۰ دقیقه قراردهیم بعد مربا را داخل شیشه بریزیم.

سرویس سبک زندگی فردا: با آغاز فصل بهار و شکوفه کردن درختان، میشه از بعضی شکوفه‌ها استفاده‌های مفیدی کرد. از جمله شکوفه‌های بهارنارنج که میشه با تهیه گلبرگ‌های آن یک مربای خوشمزه مقوی خونگی درست کرد و از طعم دلنشین آن لذت ببریم. این مربا عطر و طعم خیلی خوبی داره و برای صبحانه بسیار خوشایند و لذت بخشه؛ لذا برای تهیه این مربای خوشمزه باید طبق توضیحات این مطلب عمل کنید. مواد لازم برای تهیه مربا
گلبرگ بهار نارنج: ا. کیلو شکر: ۲ کیلو هل آسیاب شده: ۱ قاشق مربا خوری گلاب: نصف استکان آب نارنج: ۱ قاشق غذا خوری (برای جلو گیری از شکرک زدن مربا) اول گلبرگ‌ها را ۳ بار می‌شوییم تا کاملأ تمیز شوند. شستشوی شکوفه‌های بهارنارنج سپس شکوفه‌ها را درون قابلمه با مقدار آب مناسب، حدود نیم ساعت (۳۰ دقیقه) برروی اجاق می‌جوشانیم و بعد آبکش می‌کنیم. این کار را ۲ بار انجام میدهیم. بعد از دوبار جوشیدن و آبکش کردن، به مدت ۱۵ دقیقه در آبکش میگذاریم تاخوب آبش گرفته شود.
در مرحله بعد، آب و شکر را پس از مخلوط کردن جداگانه روی اجاف گاز قرار می‌دهیم تا جوش بیاید بعد از جوش آمدن آب و شکر، گلبرگ‌ها را درون قابلمه اضافه میکنیم. در قابلمه را نیمه باز گذاشته و شعله گاز را ملایم قرار میدهیم. زمان کافی برای پخت حدود ۴ ساعت است که بسته به قدرت شعله و مقدار آب ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. ۱۵ دقیقه مانده به اتمام پخت، به آن هل و گلاب و یک قاشق غذا خوری آب نارنج اضافه میکنیم. وقتی کمی غلیظ شد زیر گاز را خاموش کرده تا خنک شود. بعد از اینکه حرارتش کمی پایین آمد، آن را در یخچال قرار داده تا کمی بیشتر سفت شود و به اصطلاح خودش را بگیرد. نکته: برای نگه داشتن مربا در شیشه اول باید شیشه‌ها را در آب جوش حدود ۱۰ دقیقه قراردهیم بعد مربا را داخل شیشه بریزیم.
منبع: 2نفره
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها