نقش «ملانیا» در تصمیم ضد برجامی ترامپ

کد خبر: 1001291

باشگاه خبرنگاران/ روزنامه دیلی‌میل با استناد به کتاب افشاگرانه جدید جان بولتون نوشت رئیس‌جمهور آمریکا بخاطر همسرش خروج از توافق هسته‌ای ایران را به تعویق انداخته است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بنا به اعلام یک رسانه انگلیسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خروج از توافق هسته‌ای ایران، موسوم به برجام، را به دلیل تداخل با طرح ابتکاری ملانیا ترامپ، همسر خود به تعویق انداخته است.

روزنامه دیلی میل با استناد به کتاب جدید جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دولت ترامپ این موضوع را مطرح کرده است. بنا به گزارش این رسانه انگلیسی، ترامپ به دلیل اجرای طرح ابتکاری بانوی اول آمریکا موسوم به «بهترین باش»، خروج از توافق هسته‌ای ایران را به زمان دیگری موکول کرد.

در گزارش دیلی میل آمده است رئیس جمهور آمریکا قصد داشت در ۷ ماه می‌ سال ۲۰۱۸ (۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) تصمیم خود برای خروج از برجام را اعلام کند، اما سارا سندرز، سخنگوی مطبوعاتی وقت کاخ سفید به بولتون گفت که بانوی اول آمریکا در آن روز رویداد طرح ابتکاری «بهترین باش» را برنامه ریزی کرده، بنابراین رئیس جمهور خروج از برجام را یک روز به تعویق می‌اندازد.

کمپین بهترین باش بانوی اول آمریکا بیشتر حول حمایت از تغییرات مثبت در بهزیستی خانواده‌های آمریکایی، ترویج مهربانی و ریشه کن کردن رزایل اخلاقی می‌چرخد.

قرار است کتاب بولتون بیست و سوم ماه ژوئن (۳ تیر) منتشر شود. سایمون اند شوستر، ناشر کتاب، اعلام کرده است: «این کتابی است که دونالد ترامپ، نمی‌خواهد شما، آن را بخوانید.»

این ناشر اعلام کرد کتاب بولتون اقدامات ترامپ را در قبال چین، روسیه، اوکراین، کره شمالی، ایران، انگلیس، فرانسه و آلمان تشریح می‌کند.

همزمان با نزدیک شدن موعد تاریخ انتشار کتاب جان بولتون، کاخ سفید تمام تلاش خود را می‌کند تا مانع از انتشار اطلاعات حساس در این کتاب شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها