انتقاد تند روزنامه شرق از حزب کارگزاران؛ تناقض گویی آشکار مرعشی و کرباسچی

کد خبر: 1006452

بعد از استعفای محمدرضا عارف از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و متعاقب آن مطرح شدن نام افرادی چون بهزاد نبوی، عبدالله نوری، محسن هاشمی و مجید انصاری به عنوان جایگزین عارف، روزنامه شرق به این بهانه به تناقض‌گویی‌های سران حزب کارگزاران پرداخته است.

گروه سیاسی فردا: بعد از استعفای محمدرضا عارف از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و متعاقب آن مطرح شدن نام افرادی چون بهزاد نبوی، عبدالله نوری، محسن هاشمی و مجید انصاری به عنوان جایگزین عارف، روزنامه شرق به این بهانه به تناقض‌گویی‌های سران حزب کارگزاران پرداخته است.

روز گذشته حسین مرعشی در گفت‌وگو با روزنامه حزبی‌اش یعنی سازندگی از بهزاد نبوی به عنوان گزینه‌ای مناسبت برای ریاست شورای عالی نام برده بود و گفته بود که عبدالله‌ نوری نمی‌تواند باعث اعتماد سازی اصلاح‌طلبان برای حاکمیت باشد. این روزنامه با بازنشر گفت‌وگوی سال97 غلامسحین کرباسچی نوشته که دبیر کل کارگزاران در آن مقطع نوری را گزینه مناسبی برای ریاست پارلمان اصلاحات می‌دانست و نتیجه گرفته است که کارگزاران از عبدالله نوری به سمت بهزاد نبوی گرایش پیدا کرده به دلیل آنکه نبوی در سال‌های اخیر حمایت بی حد و حصری از دولت حسن کرده است.

شرق چندی پیش هم درباره مواضع متناقض دبیرکل و سخنگوی کارگزاران درباره تفاوت نگاه آنها بر جایگاه رهبری اصلاحات و شخص سید محمد خاتمی نوشته بود: یا غلامحسین کرباسچی بدون هماهنگی با مجموعه حزب کارگزاران به بیان دیدگاه‌های شخصی می‌پردازد یا آنکه دیدگاه‌های شخصی مرعشی و کرباسچی در عالم سیاست با هم متفاوت شده است یا اگر دیدگاه هر یک از آنها، یکی به‌عنوان دبیرکل و یکی به‌عنوان سخنگو را موضع حزب کارگزاران قلمداد کنیم، باید بگوییم احتمالا در این حزب دو دیدگاه و رویکرد سیاسی و شاید دو طیف وجود دارد؛ طیف کرباسچی و طیف مرعشی.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت