مدعيان حقوق مردم عليه منافع مردم

کد خبر: 1007419

گفت و گوی تلویزیونی محمد باقر قالیباف که تشریح بسته اقتصاد مردمی او اختصاص داشت همچنان با واکنش‌هایی مواجه است.

مدعيان حقوق مردم عليه منافع مردم

گروه سیاست سایت فردا: گفت و گوی تلویزیونی محمد باقر قالیباف که تشریح بسته اقتصاد مردمی او اختصاص داشت همچنان با واکنش‌هایی مواجه است. اصلاح طلبان که به شکل پیش بینی شده‌ای به تخریب روی آوردند و حامیان دولت هم در یک حرکت ترکیبی در کنار تخریب این طرح را دخالت در امور دولت دانستند! در این میان، اما برخی که ادعای اصولگرایی دارند نیز در دام عملیات روانی رقیب گرفتار شدند.

برای نمونه «وهاب عزیزی» تحلیلگر سیاسی اصولگرا در گفتگو با ایلنا، گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس مجلس در رسانه ملی با مردم را بی‌سابقه توصیف کرد که شبیه ارائه گزارش یک رئیس دولت به مردم بود. یک کنشگر سیاسی اصول‌گرا با اشاره به برنامه تلویزیونی قالیباف، گفت: او برنامه انتخاباتی خود در سال آینده را تشریح کرده و با توجه به سخنانش فکر می‌کنم که برای انتخابات ۱۴۰۰ خواهد آمد. وی ادامه داد: آقای قالیباف که اخیرا در تلویزیون به صورت زنده با مردم صحبت می‌کرد؛ برنامه‌های متعددی برای مدیریت کلان کشور را در قالب چند بسته ارائه داد و هرکدام را به تفصیل توضیح داد. بسته «نوسازی نظام مالیاتی کشور»؛ بسته «اقتصاد مردمی، تغییر اقتصاد به نفع مردم» و «بسته بهبود معیشت اقشار کم درآمد» بخشی از برنامه‌های وی بودند. دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی اضافه کرد: جنس برنامه‌ها و صحبت‌های قالیباف در این گفتگو بیشتر از نوع اجرایی بود تا قانون‌گذاری و نظارت؛ قالیباف از چنان جایگاهی حرف می‌زد که انگار قدرت اجرایی یک دولت تمام اختیار را دارد. نقد‌های وهاب عزیزی به گفت و گوی آقای قالیباف بیشتر نیت خوانی و برگرفته از نگاهی سیاسی است. بهتر بود ایشان که خود را اصول گرا می‌داند در گفتگو با رسانه‌های اصلاح طلب، مراقب باشند تبدیل به بخشی از عملیات روانی اصلاح طلبان نشوند و اگر نکته و سخنی فنی درباره این بسته دارند به صورت تخصصی سخن بگویند نه اینکه مورد استفاده اصلاح طلبان برای تخریب جریان اصول گرا قرار گیرند. در صورتی هم که فقط در نام اصول گرا هستند و در باطن تفکر اصلاح طلبانه دارند به عنوان یک اصول گرا سخن نگویند.

راحت ترين رفتار در مقابل هر طرح تحولي و اصلاحي، متهم كردن طراحان به اهداف و نيات سياسي است كه كاملا برگشت پذير است. اين رفتار هميشگي اصلاح طلباني است كه اكنون تلاش دارند با استفاده از افرادي كه ادعاي اصول گرايي دارند، طرح تحولي مجلس را تخريب كنند. نه تنها توسط مجلس دهم و دولت روحاني توفيقي در حل مشكل مردم كسب نكردند، بلكه به هرگونه راه حلي انگ سياسي مي زنند. رفتاري كه هدفش نااميد كردن بيشتر مردم براي سوق دادن كشور به سمت مذاكره با ترامپ است. اين رفتار رسانه هاي اصلاح طلب دقيقا نقطه مقابل اصلاح طلبي و مقاومت مقابل تفكر تحولي مجلس و بسته اقتصاد مردمي قاليباف است. مدعيان دموكراسي و حقوق مردم به مخالفان منافع مردم تبديل شده اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها