آیت‌الله جنتی: اختلاف سلیقه عیبی ندارد، اما مانع خدمت رسانی نشود

کد خبر: 1007995

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: آیت‌الله جنتی در نشست با هیات رئیسه خانه ملت عنوان کرد که اختلاف سلیقه نمایندگان در مجلس اشکالی ندارد، اما این مسئله نباید مانع خدمت رسانی به مردم شود.

خبرگزاری فارس: احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز اعضای هیأت رئیسه مجلس با آیت‌الله جنتی و همچنین حقوقدانان شورای نگهبان در ساختمان این شورا برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه آیت‌الله جنتی نمایندگان را به رعایت قانون توصیه و عنوان کرد که تلاش نمایندگان باید بر این باشد که تا پایان دوره مجلس، انقلابی بمانند و ما در پایان دوره یازدهم مجلس بتوانیم این دوره را به عنوان بهترین دوره مجلس در ادوار مختلف داشته باشیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: آیت‌الله جنتی گفت که اختلاف سلیقه‌ها در مجلس اشکالی ندارد، اما نباید این اختلاف سلیقه بین نمایندگان به گونه‌ای باشد که اگر گروهی قصد خدمت رسانی به مردم را دارند گروه دیگر مانع از این خدمت رسانی شوند.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: در این جلسه موضوع طرح‌ها و لوایح در دستور کار مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بنا شد تا مجلس طرح‌ها و مصوبات را برای رفع مشکلات معیشتی مردم داشته باشد و نیز اصلاح قانون انتخابات را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

وی افزود: در این جلسه بر این موضوع تاکید شد تا سازوکاری اندیشیده شود که طرح‌های مجلس کمتر در رفت و آمد بین شورای نگهبان و مجلس باشد و زمان کمتری برای تائید مصوبات مجلس در این باره صرف شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: بر این اساس مقرر شد تا مشاوران پژوهشکده شورای نگهبان در مجلس مستقر شوند و مکانی برای استقرار آن‌ها در اختیارشان قرار گیرد تا نمایندگان قبل از تدوین طرح‌ها از نظرات این مشاوران مبنی بر اینکه آیا این طرح مغایر با قانون شرع است یا خیر، بهره‌مند شوند تا از این طریق طرح‌های مجلس پس از تصویب برای تائید از سوی شورای نگهبان کمتر در رفت و آمد بین مجلس و شورا باشد.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: همچنین بنا شد تا جلسات مشترک بین اعضای هیأت رئیسه مجلس و اعضای شورای نگهبان به صورت مستمر ادامه داشته باشد که نشست مشترک بعدی در مجلس برگزار خواهد شد که در مورد زمان برگزاری این نشست هفته آینده تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در پایان گفت: شاهد ارتباط و تعامل خوبی بین مجلس و شورای نگهبان هستیم که انشاالله ثمره آن برای مردم و به نفع مردم باشد و مردم از این تعامل خود نتایج مثبتی را ببینند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها