حق‌شناس: مهر پایان بر فعالیت‌های شورا عالی سیاستگذاری خورد/ هنوز به راهبرد جایگزین نرسیدیم| داریوش قنبری: در ساختار تشکیلاتی خلا جدی داریم

کد خبر: 1009751

دو چهره اصلاح طلب ضمن اعلام بلاتکلیفی در ساختار تشکیلاتی این جریان سیاسی، معتقدند جریان اصلاحات برای فعالیت انتخاباتی خود در سال 1400 از ساختار تشکیلاتی جدید خود رونمایی می کند.

گروه سیاسی فردا: اصلاح طلبان بعد از شکست در انتخابات مجلس هنوز خود را پیدا نکرده اند. استعفای موسوی لاری و محمدرضا عارف از رأس هرم شورای عالی سیاستگذاری نیز بیش از پیش وضعیت کار تشکیلاتی در این جناح را با ابهام مواجه کرده است. برای بررسی این موضوع با محمدجواد حقشناس عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی و داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفتگو کردیم.

محمدجواد حقشناس درباره سرنوشت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان به خبرنگار فردا گفت: هنوز مجموعه اصلاح طلبی به راهبرد مشخصی درباره ساختار تشکیلاتی خود نرسیده است که گزینه دقیقی را برای جایگزینی شورای عالی سیاستگذاری تعیین کند.

وی با اشاره به عملکرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در دهه ۹۰ گفت: کارنامه این شورا تا پیش از انتخابات مجلس یازدهم موفق ارزیابی می‌شود. پیروزی در انتخابات مجلس دهم، انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، شورای شهر پنجم تهران و راهیابی لیست مورد حمایت در استان تهران به مجلس خبرگان رهبری از جمله این توفیقات بود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: نتیجه انتخابات مجلس یازدهم موجب شد زنجیره موفقیت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با چالش مواجه شود. در ادامه با استعفای موسوی لاری به عنوان نماینده مجمع روحانیون مبارز و سپس محمدرضا عارف عملا مهر پایانی بر فعالیت‌های این شورا زد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: امروز اصلاح طلبان نیازمند پوست اندازی و تصمیم سازی جدید برای دور جدید فعالیت‌های انتخاباتی شان به ویژه رقابت سال ۱۴۰۰ هستند. اگر این ساختار جدید قبل از انتخابات ریاست جمهوری شکل نگیرد معنایش آن خواهد بود که اصلاح طلبان نمی‌خواهند برای این رقابت فعال باشند، اما بعید می‌دانم که جریان اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری فعال نشود، حتما فعال خواهد بود و موضع هم خواهد گرفت.

همچنین داریوش قنبری نیز درباره سرنوشت شورای عالی سیاستگذاری به خبرنگار فردا گفت: هنوز یک تشکل وحدت بخشی که بتواند احزاب مختلف اصلاح طلب را دور هم جمع کند وجود ندارد بنابراین در این حوزه یک خلا جدی به چشم می‌خورد. البته تصمیمی هم در این حوزه گرفته نشده است.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری تأکید کرد: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌ها در سال ۱۴۰۰ اصلاح طلبان نیازمند یک بازسازی تشکیلاتی هستند تا نیرو‌ها و احزاب این جریان را منسجم کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت