دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم

کد خبر: 1014485

هرگونه مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر صرفا در اماکن و فضا‌های باز با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و حداکثر به مدت دو ساعت برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ضمن گرامیداشت عزاداری سید و سالار شهیدان (ع) در ماه محرم و صفر و با عنایت به شیوع گسترده کرونا در جامعه و ضرورت تلاش همه جانبه برای مقابله با این ویروس شوم بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا نکات ذیل به اطلاع عموم می‌رسد:

۱- براساس آخرین توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، موثرین‌ترین راه برای پیشگیری از کرونا است. ۲- هرگونه مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر صرفا در اماکن و فضا‌های باز با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل دو متر) و حداکثر به مدت دو ساعت برگزار می‌شود. ۳- هرگونه جابجایی هیات و دسته روی، ممنوع است. ۴- برپایی هر نوع ایستگاه‌های صلواتی، توزیع نذورات و چای (موکب ها، خیمه ها، چادر و...) در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها ممنوع است. ۵- هرگونه پذیرائی در جریان برگزاری مراسم عزاداری ممنوع است. ۶- همچنین نذورات برابر نکات مندرج در دستورالعمل بهداشتی مرتبط، صرفا در قالب مواد غذایی خشک و یا خام برای نیازمندان توزیع شود. ۷- نذورات خاصی که امکان تغییر به دلیل مسائل شرعی را ندارد براساس دستورالعمل ابلاغی با نظر کارشناسان وزارت بهداشت طبخ، بسته بندی و با توزیع در سایر اماکن (بدون تشکیل صف و تجمع و تراکم جمعیت) صورت می‌گیرد. ۸- ضمن تاکید مجدد بر فاصله گذاری و استفاده از ماسک به صورت مستمر، درخواست می‌شود، افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای از حضور در مراسمات خودداری کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت