فتنه‌گری مرعشی با وعده «پایان تحریم‌ها»

کد خبر: 1016308

حسین مرعشی، فعال اصلاح طلب و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از مصاحبه با شماره سه شنبه گذشته روزنامه همشهری (ارگان شهرداری) با بیان اینکه فکر می‌کنم پایان امسال از تحریم‌ها عبور می‌کنیم، اظهار کرده است:

مشرق: حسین مرعشی، فعال اصلاح طلب و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از مصاحبه با شماره سه شنبه گذشته روزنامه همشهری (ارگان شهرداری) با بیان اینکه فکر می‌کنم پایان امسال از تحریم‌ها عبور می‌کنیم، اظهار کرده است:

"پیش‌بینی من این است که امسال سال پایانی تحریم‌های سنگین علیه ایران است و تا قبل از اینکه تحریم‌ها بشکنند، نباید کشور بشکند و دچار بحران‌های اقتصادی حاد شود! "*آقای مرعشی توضیح نداده است که از کدام دفینه چنین کشف بزرگی را درآورده است که پایان امسال پایان تحریم‌ها خواهد بود!

البته با واقعیت‌های موجود صحنه می‌توان تأکید کرد که ادعای مرعشی کاملا بی مبنا و در حالت خوشبینانه از روی یک تحلیل غلط است. اگر نگوییم که مرعشی برای فتنه گری و شرطی کردن مردم و اقتصاد کشور چنین حرف مهملی را بر زبان آورده است!

باید دانست که ساختار تحریم‌ها علیه مردم ایران اساسا به شکلی نیست که با این رخداد یا آن رخداد و با این برجام یا آن انتخابات آمریکا تغییر کند.

عبارت زیاد و کم شدن تحریم‌ها نیز یک عبارت غلط و به معنی قائل بودن دشمن برای تخفیف تحریمی پیرامون ایران است! (امری که عقلا محال است).

اما شوربختانه آقایان برنشسته در ستاد مشترک دولت و اصلاح طلبان این حقایق را یا نمی‌فهمند و یا خود را در قبال آن‌ها به تجاهل می‌زنند. فلذا چیز دیگری به مردم می‌گویند.

ما همانطور که باید به زندگی با کرونا عادت کنیم؛ طی ۴۱ سال گذشته نیز به زیستن با تحریم‌ها عادت کرده ایم و طبق آمار موجود توانسته ایم اثر بالای تحریم‌ها را به کمتر از میانگین ۳۰ درصد برسانیم؛ و جالب است که تا قبل از آغاز تصمیم اصلاح طلبان برای ایجاد فتنه اقتصادی و بزرگنمایی از تحریمها؛ اساسا خوف چندانی از مسئله تحریم‌ها در ساحت افکار عمومی مطرح نبود. (در این زمینه می‌توان به شعار‌های ستاد اصلاحات در سال ۸۸ رجوع کرد و این نکته را به رأی العین دید که هیچ اثر خاصی از تحریم‌ها نیست)

مرعشی به جای تأکید بر این حقایق؛ حرفی را مبنی بر پایان تحریم‌ها می‌زند که سابقه آنرا جز در شیطنت‌های اصلاح طلبان در جریان برجام نمی‌توان یافت.

شرطی شدن اقتصاد کشور و بلایای دامنگیر آن با حرف‌های غلطی مثل پایان تحریم؛ مقوله ایست که از هم اکنون باید مورد تدقیق و تفرس قرار گیرد و نوشدارو‌های لازم برای آن پیش بینی شود.

مرعشی پیش از این هم در اظهاراتی تأکید کرده بود که ما به مذاکره با آمریکا نیاز داریم! برخی معتقدند مرعشی و دوستان او در این فکر هستند که نظام اسلامی به دلیل سختی شرایط مجبور به مذاکره با آمریکا می‌شود و گزاره عجیب "پایان تحریمها" نیز ناشی از همین تفکر است.

عاملان این فرضیه، اما در حالت خوشبینانه! تلقی و تصور درستی از چیستی تحریم‌ها و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی در ذهن ندارند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت