محمداسماعیل کوثری: اقدام خائنانه امارات حرکت‌هایی را به دنبال خواهد داشت/ دیگر کسی نباید جرأت کند علیه ملت فلسطین موضعگیری خائنانه انجام دهد

کد خبر: 1017482

مشاور فرمانده کل سپاه تصمیم امارات را نابخردانه و خائنانه خواند و افزود: همه کشورهای مسلمان و آزادی خواه باید با اعلام موضع علیه مقامات امارات، خیانت آنها را اعلام کنند و همچنین مردم آن کشورها نیز تا آنجا که در توان شان هست با برپایی راهپیمایی و تجمعات این اقدام ننگین را محکوم کنند تا دیگر کسی جرأت نکند علیه ملت فلسطین موضع گیری خائنانه انجام دهد.

گروه سیاسی فردا: محمداسماعیل کوثری در واکنش به عادی سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی به خبرنگار «فردا» گفت: مسئولان امارات کاری کردند که جز خیانت نام دیگری نمی توان بر آن گذاشت. تصمیم آنها هم علیه مسلمانان و هم علیه ملت عزیز فلسطین تحلیل و تفسیر می شود.

وی افزود: صهیونیست ها با حمایت استکبار جهانی یک ملت را از سرزمین مادریش بیرون کردند و آواره ساختند. این واقعیت خیلی دقیق و روشن است و به هیچ عنوان نمی توان آن را نادیده گرفت بنابراین امارات با چنین رژیم جانی و اشغالگر در حال عادی سازی روابط است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان امروز رهبر انقلاب در محکوم کردن تصمیم امارات برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی ادامه داد: مسئولان امارات به مسلمانان به ویژه ملت مظلوم فلسطین و همه آزادی خواهان جهان خیانت کردند، این اتفاق قطعا حرکت هایی را به دنبال خواهد داشت و اقداماتی باید انجام بگیرد چون این مسئله ای نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت.

وی تصمیم امارات را نابخردانه و خائنانه خواند و افزود: همه کشورهای مسلمان و آزادی خواه باید با اعلام موضع علیه مقامات امارات، خیانت آنها را اعلام کنند و همچنین مردم آن کشورها نیز تا آنجا که در توان شان هست با برپایی راهپیمایی و تجمعات این اقدام ننگین را محکوم کنند تا دیگر کسی جرأت نکند علیه ملت فلسطین موضع گیری خائنانه انجام دهد.

کوثری درباره پیامدهای امنیتی توافق امارات و رژیم صهیونیستی بر منطقه یادآور شد: امارات و رژیم صهیونیستی عددی نیستند که بخواهند ناامنی ایجاد کنند. البته وقتی مردم فلسطین این شکاف را می بینند نگران می شوند؛ همه مسلمانان اگر همه با هم علیه صهیونیست ها وحدت کنند، نهایتا این رژیم اشغالگر روزی مجبور به عقب نشینی می شود.

وی افزود: ایران هم همواره اعلام کرده تنها راه حل مسئله آن است که همه فلسطینیان جهان به سرزمین خود بازگردند و در یک رأی گیری شرکت کنند آن زمان نتیجه رأی گیری هر چه بود بر همان اساس اقدام شود. با اقدام ناشایست امارات، شاید مقداری زمان این اتفاق به تأخیر بیفتد.

مشاور فرمانده کل سپاه درباره وظیفه دستگاه دیپلماسی کشور نیز گفت: رهبر معظم انقلاب چارچوب کلان مسئله را مشخص کردند و دستگاه دیپلماسی نیز باید بر همین اساس کار را دنبال کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها