مهدی چمران: دولت کار را به جایی رسانده که رهبر انقلاب مجبور شد شخصا وارد میدان شوند/  به زعم حامیان دولت مسئولان باید هیچ کاری نکنند که یک وقت شائبه حضورشان در انتخابات مطرح نشود/ امیدوارم بی‌عملی دولت از سر لجبازی نباشد

کد خبر: 1028873

مهدی چمران گفت: واقعا خوب نیست که کار به جایی برسد که رهبر انقلاب محبور شود شخصا وارد میدان شود تا دولت قدری تحرک کند. سخنرانی اخیر ایشان نشان داد که دولت کارهای زیادی باید انجام بدهد که نمی‌دهد البته بازهم امیدوارم که حداقل آقای روحانی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گوش بدهد.

گروه سیاسی فردا: دولت حسن روحانی که در بی‌عملی و بی‌تحرکی سرآمد همه دولت‌های بعد از انقلاب است، به تمام اعمال مجلس انتقاد می‌کند و با چنین بهانه‌ای که کار مجلس اجرایی نیست سعی می‌کند مجلس را هم مانند خود بی‌عمل کند؛ در صورتی که وقتی رئیس‌جمهور جلسه سران قوا را برگزار نمی‌کند یا وقتی او از وزرا گزارش عملکرد خاصی نمی‌خواهد یا شخصا به مناطق مختلف نمی‌رود و از وضع زندگی مردم مطلع نمی‌شود، طبیعی است که نمایندگان مردم ایران در مجلس شورای اسلامی از باب وظیفه نظارتی خود وارد میدان شوند.

مهدی چمران، فعال سیاسی اصولگرا درباره شیوه عمکلرد دولت به «فردا» گفت: «تمام مسئله این روزها انجام کاری برای مردم است. مردم در شرایط بسیار سختی قرار دارند و نیاز است که یک تحول بزرگ رخ دهد . اگر قرار باشد کشور به همان روشی که دولت تمایل دارد پیش برود، هر روز قیمت سکه و ارز بالا می‌رود و ارزش سهام بورس ریزش می‌کند. در این بین هم عده‌ای که وجدان ندارند برای بهره مالی از شرایط سوءاستفاده می‌کنند».

او ادامه داد: «در این وانفسا آقای قالیباف و کلیت محلس انقلابی یازدهم می‌خواهند تحرکی در کشور صورت بگیرد و شرایط فعلی تغییر کند. مجلس نمی‌تواند مانند نمایندگان دوره پیش بنشینند و نگاه کنند زیرا اگر نمایندگان به آراء مردم پشت کنند، مردم هم به آنها پشت می‌کنند, همان شرایطی که برای نمایندگان مجلس دهم در انتخابات مجلس یازدهم پیش آمد. رئیس‌جمهور که جلسه برگزار نمی‌کند نمایندگان مجلس هم می‌خواهند از وزرا سوال کنند که پروژه‌ها در چه مرحله‌ای است، می‌گویند مجلس در کار دولت دخالت می‌کند. آقایان در دولت بگویند نمایندگان چه کار باید بکنند؟»

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که علت این میزان هجمه به محمدباقر قالیباف و دیگر نمایندگان چیست، اظهار کرد: «آقای قالیباف هر کاری انجام می‌دهد می‌گویند برای انتخابات است. در دوازده سال شهرداری‌ تهران هم هر اقدام مثبتی انجام می‌داد می‌گفتند قصد ریاست‌جمهوری دارد. من متوجه نمی‌شوم؛ به زعم آقایان مسئولان باید هیچ کاری نکنند که یک وقت شائبه حضورشان در انتخابات مطرح نشود؟ به فرض که مسئولی قصد ریاست‌جمهوری هم داشته باشد، نمی‌تواند کارهایی که در مسئولیت کنونی باید انجام دهد را تعطیل کند».

او خاطرنشان کرد: «آقای قالیباف و دیگر نمایندگان با شعار مجلی انقلابی و جهادی پا به میدان گذاشتند. نمی‌شود به آنها بگوییم کار نکنید. این خلاف اخلاق و منطق است. دولت واقعا کار خاصی در کشور انجام نمی‌دهد و امیدوارم بی‌عمل دولت از سر لجبازی نباشد اما قدر متیقن می‌دانیم که دولت از ضعف مدیریت بسیاری رنج می‌برد و امیدوارم آقای روحانی در مدت باقی‌مانده کارش در دولت همتی کند تا قدری از میزان مشکلات مردم کاسته شود. واقعا خوب نیست که کار به جایی برسد که رهبر انقلاب محبور شود شخصا وارد میدان شود تا دولت قدری تحرک کند. سخنرانی اخیر ایشان نشان داد که دولت کارهای زیادی باید انجام بدهد که نمی‌دهد البته بازهم امیدوارم که حداقل آقای روحانی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گوش بدهد».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت