اظهارات رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با عراقچی

کد خبر: 1029564

رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با سید عباس عراقچی اظهاراتی را درباره روابط دوجانبه با ایران و درگیری آذربایجان با ارمنستان مطرح کرد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از روزنامه آذر نیوز، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در دیدار با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان به آذربایجان گفت: می‌توانم با رضایت خاطر بگویم که نوار مرزی آذربایجان - ایران کاملا دوباره تحت کنترل قرار گرفته است. من به مردم آذربایجان و ایران در این باره تبریک گفته ام. به نیرو‌های مرزی مان دستور داده ام کاملا زیرساخت امنیتی این مرز را هر چه سریع‌تر ایجاد کنند. این اقدام آغاز شده است. همان طور که در دیگر مسیر‌های نوار مرزی ایران - آذربایجان نیز این گونه است، این مسیر هم مرز دوستی و برادری خواهد بود.

علی اف همچنین درباره پروژه‌های مشترک دو کشور بر روی رود ارس از جمله در مناطق خداآفرین و قیزقلعه سی گفت: همان طور که می‌دانید به دولت دستور داده ام یک کارگروه ایجاد کنند. صمیمانه از ایران می‌خواهم هیئت مشابهی را برای مذاکره هر چه زودتر درباره این مسائل به کار بگیرد.

او همچنین به حملات ارمنستان به شهر باردا در آذربایجان اشاره کرده و گفت: حملات بزدلانه ارمنستان غیرنظامیان ما را هدف گرفته است. چند سال پیش چندین موشک در باردا شلیک شد که ۲۱ نفر غیرنظامی جان باخته و بیش از ۷۰ نفر مجروح شدند. شمار جان باختگان ممکن است بیشتر شود. ارمنستان دیروز (۲۷ اکتبر) دوباره به باردا حمله کرد و غیرنظامیان را هدف قرار داد. این حمله به جان باختن ۴ نفر از جمله یک دختر ۷ ساله منجر شد. ارمنستان که نمی‌تواند با ما در میدان جنگ مقابله کند، می‌خواهد با اقداماتی این طور بی رحمانه به ما حمله کند تا متوقفمان کند، اما موفق نخواهد شد.

رئیس‌جمهور آذربایجان اظهار کرد که ارمنستان هر سه توافق آتش بس را نقض کرده است و اگرچه این کشور موجب تخریب آرامگاه ها، بنا‌های تاریخی و تعداد زیادی از ساختمان‌ها در آذربایجان شده است، هیچ چیز موجب متوقف شدن آذربایجان نخواهد شد.

علی اف در پایان ابراز اطمینان کرد که روابط دو جانبه با ایران بیش از این توسعه موفقیت آمیز خواهد داشت.

انتهای پیام

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت