واعظی: از انتخاب بایدن ذوق‌زده نیستیم

کد خبر: 1036775

رئیس دفتر رئیس‌جمهور می‌گوید ما از انتخاب جو بایدن در امریکا ذوق زده نیستیم و آن‌هایی که این نسبت را به دولت می‌دهند احتمالا برنامه‌هایی در سر دارند.

خبرگزاری تسنیم: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که پس از انتخاب جو بایدن در آمریکا برخی کارشناسان سیاسی این انتقاد را به دولت مطرح می‌کنند که واکنش مقام‌های دولتی در ایران واکنش مناسبی نبوده و از تعبیر ذوق زدگی نیز استفاده می‌کنند! گفت: کدام ذوق‌زدگی؟ از ابتدا اعلام کردیم که موضع ما نسبت به آمریکا و کشور‌های دیگر روشن است وهیچ تغییری نمی‌کند و همواره گفتیم که آن‌ها باید موضع خود را نسبت به ما تطبیق بدهند.

وی افزود: آن‌هایی که حرف از ذوق‌زدگی می‌زنند حتما در ذهن خودشان برنامه‌هایی دارند تا آن چیزی که در ذهن‌شان هست را بتوانند اجرا کنند تا این سخنان یک بهانه و پوشش باشد و گرنه مواضع و تاکید وزیر خارجه و رئیس‌جمهور روی اصولی است که همواره در سیاست خارجی داشتیم و مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید داشتند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور اضافه کرد: همه اتکای ما به این است که این مردم که در سه سال گذشته در این جنگ اقتصادی مردانه ایستادند، همه فشار‌ها را تحمل کردند و باید ثمره آن را ببینند.

واعظی خاطرشان کرد:آمریکایی‌ها در صورت ماندن یا رفتن ترامپ از اینکه با این روش بتوانند بر ملت ایران تاثیر بگذارند، ناامید بودند و برنامه آن‌ها برای سه ماه بود، اما سه سال شد و وقتی یک ملت سه سال می‌ایستد، به معنای این است که این ملت تصمیم خود را گرفته و آن‌ها باید سیاست خود را عوض کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت