نماینده مجلس: با انتخاب مدیر اصلح مشکلات کشور حل و فصل می‌شود

کد خبر: 1037050

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه در حق بیانیه گام دوم انقلاب کوتاهی شده، شرایط فعلی اقتصاد و معیشت خانوارها را ماحصل انتخاب اشتباه دانست و بر تبیین شاخص‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: رضا تقی‌پور عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی امروز (شنبه 15 آذر) در نشست خبری که پیرامون مسائل روز و انتخابات ۱۴۰۰ در این خبرگزاری برگزار شد، اظهار داشت: کانون دانشگاهیان تشکلی است که تلاش دارد در برهه‌های مختلف زمان درباره حوادث و رویدادهای متعدد در جامعه اعلام موضع کرده و مسائل را برای جمع نخبگان دانشگاهی، اساتید، دانشجویان و عموم جامعه تبیین کند.

وی افزود: انتخابات یکی از اتفاقات مهمی است که هر ساله در کشورمان داشته‌ایم این در حالی است که در ۴۲ سال پیش تاکنون به صورت میانگین در کشورمان انتخابات برگزار کرده‌ و حداقل یک انتخابات را در هر سال داشته‌ایم ‌این در حالی است که در طول چند سال اخیر هر ۲ سال یکبار ۲ انتخابات داشته‌ایم.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تصریح کرد: اتکای نظام جمهوری اسلامی به آرای عمومی و رأی مردم است و مقام معظم رهبری هم به حضور مردم در صحنه تأکید داشته‌اند؛ این حضور تأثیر بالایی در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی داشته و دارد که می‌تواند در انتخاب مدیران و مسئولان در عرصه‌های مختلف این تأثیرگذاری را هر روز بیش از گذشته عمق بخشیده و سرنوشت کشور را در راستای اهداف انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و منافع ملی رقم زند.

تقی‌پور گفت: تبیین شاخص‌ها در انتخابات از سوی جامعه نخبگانی صورت می‌گیرد ولی گاهی اوقات فضای روانی کاری می‌کند که کمتر به عمق موضوعات توجه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: انتخابات باید علی‌القاعده براساس شاخص‌ها باشد، ولی گروه‌های سیاسی سعی می‌کنند خیلی وارد شاخص‌ها نشوند و به سوی سمت و سوی افراد و نامزدها گرایش پیدا می‌کنند.

تقی‌پور افزود:‌کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخص‌های نامزد اصلح در انتخابات را تبیین کرده و می‌کوشد مردم با شناخت از آنها کاری کنند که در نهایت با خیال راحت به یک فرد رأی دهیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: به انتخابات در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تأکید زیادی شده است. امروز کانون دانشگاهیان ایران اسلامی این وظیفه را بر دوش خود می‌بیند که کاری را برای اجرای این گام انجام دهد زیرا در حق این سند مهم کوتاهی شده است.

تقی‌پور اظهار داشت: برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب با آنکه باید در 2 سال اخیر بیشتر به آن پرداخته و ابعاد مختلف آن برای جامعه و جوانان تبیین می‌شد، اما کار خاصی برای آن صورت نگرفته است.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی افزود: مقام معظم رهبری بارها در گام دوم انقلاب از جوانان نام برده و به مسئولیتی که بر دوش آنان در این‌باره وجود دارد تأکید کرده‌اند و فرموده‌اند که جوانان باید خود را برای پذیرش مسئولیت با توجه به شور و اشتیاق جوانی و تجربه و دانش و مهارت افراد مسن‌تر کاری کنند که جمهوری اسلامی را به سمت مدیریت حرفه‌ای سوق دهند.

تقی‌پور گفت: هر برگی که از بیانیه گام دوم ورق می‌خورد، پر از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب است که باید در انتخابات بیشتر به آن توجه کرده و به مبنای روش‌شناسی توجه کنیم.

وی گفت: تشکل‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بایستی در شناسایی و معرفی شاخص‌های انتخابات ورود کرده و نقش خود را ایفا کنند تا از آسیب‌های احتمالی انتخابات به دور باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: شرایط فعلی اقتصاد و معیشت خانوارها در اثر انتخاب اشتباه بوده است، این در حالی است که همگان از این انتخاب اظهار تأسف می‌کنند ولی باید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام می‌دادیم.

وی در پایان گفت: باید جامعه را در مسیری قرار دهیم که با انتخاب خود مدیر و مسئول اصلح را انتخاب کرده و مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت