نقش نفوذی‌ها در وقایع اخیر از دید محسن رضایی

کد خبر: 1043665

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مردمی‌سازی بدون توانمندسازی امکان پذیر نیست، گفت: ما در انتقال تجربه مدیریت به جوانان با تأخیر عمل کرده ایم.

خبرگزاری فارس: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (چهارشنبه ۱۷دیماه) در جمع پاسداران و مقامات محلی استان کرمانشاه با گرامیداشت سالگرد شهید سلیمانی و تسلیت رحلت آیت الله مصباح یزدی گفت: سالگرد شهادت برادر و عزیزدلم، حاج قاسم سلیمانی را به شما یاران و دوستداران و همراهان ایشان گرامی می‌دارم و همچنین یاد می‌کنم از دانشمند مظلوم و پرافتخارمان، دکتر محسن فخری زاده، پاسدار پرافتخار سپاه که در علم فیزیک هسته‌ای به درجات بالا رسیده بود. چهلمین روز شهادت ایشان را گرامی می‌داریم. بر خودم لازم می‌دانم رحلت آیت الله مصباح یزدی که ایشان هم یاور سپاه پاسداران بودند و در طرح ولایت تلاش فراوانی برای سپاه و بسیجیان انجام دادند را تسلیت بگوییم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به ویژگی‌های شهید سلیمانی در ایام حیات و جهاد و نیز شهادت ایشان گفت: در هر دو بعد نکته‌های بسیار مهمی دارد. می‌خواهم در کرمانشاه قهرمان که یکی از بزرگترین قرارگاه‌های ایران اسلامی و کانون‌های جوشان انقلاب اسلامی است در مورد فلسفه شهادت قاسم عزیز صحبت کنم. شهادتی که موجب یک بعثت و خیزش عظیم در ملت ایران شد. یک خون تازه‌ای در کالبد ملت ایران و انقلاب اسلامی به جریان انداخت.

رضایی با اشاره به ارتباط این شهادت با گام دوم انقلاب اسلامی گفت: بدون شک این شهادت با گام دوم انقلاب یک ارتباط الهی دارد. یک فلسفه مهمی در رابطه گام دوم انقلاب و این شهادت وجود دارد. گام دوم انقلاب نیاز به یک خونی شبیه به شهید بهشتی‌ها و شهید مطهری‌ها داشت. چطور گام اول انقلاب در همان ماه‌های اول با خون مجاهدان بزرگ رنگین و آغاز شد. این گام دوم نیز به خون پاک و بعثت عظیمی در دل ملت ایران داشت و این قرعه به نام قاسم سلیمانی افتاد.

وی افزود: گام دوم انقلاب، یک قیام، یک نهضت و یک انقلاب است. خیلی‌ها ممکن است بخواهند این گام دوم را عادی کنند و از تبدیل شدن آن به یک قیام و نهضت باز بدارند. اما این گام مثل هر نهضتی در شروع قاعدتا آهسته است. گروه‌های کمی آغازگر آن هستند. پیشکسوتان هر نهضتی قلیلند، اما بعد‌ها گسترده می‌شوند و جمعیت‌های بیشتری به این مکتب خواهند پیوست. این امر محقق شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مبارزه با فسادی که در ایران به راه افتاده، نشانه آغاز این قیام است. تشکیل یک مجلس انقلابی و جوان سرآغاز این قیام است. بعثت عظیمی که در تشییع پیکر قاسم عزیز شد شروع این قیام اجتماعی است. هدف قراردادن پایگاه بزرگ آمریکا در عراق (عین الاسد) آغاز این قیام است. قیام آغاز شده و نباید از آن عقب بیافتیم. کوله پشتی‌ها را باید بست و پوتین‌ها را به پا کرد.

رضایی گفت: وقتی به بیانیه گام دوم نگاه می‌کنیم هفت توصیه در آن به چشم می‌خورد. این هفت توصیه یا اجتماعی فرهنگی است یا اجتماعی اقتصادی مانند: توجه به علم و فن آوری، توجه به اقتصاد، مبارزه با فساد، سبک زندگی و ... که سومین قیام ملت ایران است و می‌خواهد با فقر و فساد و تبعیض و تحریم‌های اقصادی و لیبرال منشی مبارزه کند و از طرف دیگر شکوفایی فرهنگی و اقتصادی در ایران بوجود آورد تا یک دولت و جامعه نوین اسلامی شکل بگیرد. ثمره اصلی انقلاب در همین قیام سوم به بار خواهد نشست.

وی افزود: پیام قاسم سلیمانی این است که گام دوم انقلاب اسلامی بدون مکتب قاسم سلیمانی محقق نمی‌شود. گام دوم انقلاب اسلامی یک مکتب و یک چراغ راه می‌خواست. باید در مسیر مقاومت آن همچون قاسم سلیمانی این گام را برداشت. اولین اصل این مکتب «ولایت» است. از خداوند متعال و حضرت ولیعصر (عج) و نایب امام زمان (عج) تا زمامداران مردمی و پاکدست، ریسمانی است که باید در اطراف آن جمع شد. دومین اصل «خودباوری و اعتماد به نفس» است. هیچ کس مانع اراده فرماندهان و رزمندگانی که شعار ما می‌توانیم را سر داده اند، نشد و در دفاع مقدس توانستند با دست خالی و با توسل به حضرت زهرا (س)، سرزمین‌های ایران اسلامی را آزاد کنند. نباید این معنویت‌ها و ارزش‌ها کنار گذاشته شود.

رضایی گفت: سومین اصل مکتب قاسم سلیمانی، «خلاقیت، ابتکار و نوآوری» است. قاسم سلیمانی پنج سازمان مردمی را برای جبهه مقاومت تاسیس کرد. قبلا مبارزین ایرانی از فلسطینی‌ها جنگ‌های چریکی را می‌آموختند، اما قاسم سلیمانی خود آموزگار رزم با داعش و صهیونیست‌ها شد. او با اعتماد به نفس و ابتکار عمل گفت: کمتر از سه ماه دیگر طومار داعش برچیده می‌شود. دیدیم که او معجزه کرد. چهارمین اصل «مردمی سازی» است. امنیت و آرامش و آسایش را برای مردم و با دست مردم و نیرو‌های داوطلب ایجاد می‌کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه مردمی سازی بدون توانمندسازی امکان پذیر نیست گفت: ما در انتقال تجربه مدیریت به جوانان با تاخیر عمل کرده ایم. در مکتب قاسم سلیمانی، از کوره‌های داغ انقلاب، قهرمانان شکست ناپذیر تربیت می‌شدند و با این مکتب و اصول کسی نمی‌تواند مقابل ملت ایران صف آرایی کند. محاصره اقتصادی و تحرکات رژیم صهیونیستی در کشور‌های عربی، کاری نخواهد کرد. صد‌ها سلیمانی از دل ایران اسلامی بلند خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه دشمنان گفته اند ما باید حرف آخر را با جمهوری اسلامی بزنیم و آمده‌اند و می‌خواهند در امارات پایگاه بزنند، گفت: در بحرین و قفقاز وارد شده اند و همزمان ستون پنجم و نفوذی‌های خود را در ایران فعال کرده اند. ستون پنجم سه گروه هستند، نفوذی‌ها که شهید فخری زاده را با مدیریت موساد به شهادت رساندند. بخش دیگر بازیگران سیاسی هستند که حتی ممکن است بزرگان کشور را بازی بدهند که در این دهه‌ها برخی بزرگان بازی خوردند. گروه سوم، رانت خوار‌های سیاسی و اقتصادی هستند که در کنار هم به دشمن کمک می‌کنند.

رضایی افزود: گام دوم انقلاب با مبارزه سنگینی آغاز خواهد شد. دشمن از ایمان ایرانی‌ها می‌ترسد. ایمانی که اگر در اقتصاد و فرهنگ وارد شود، تمدن بزرگی را تشکیل خواهد داد و زنجیره از کشور‌های همسایه تشکیل خواهد شد که هر کس بخواهد در منطقه وارد شود، از مسیر ارتباط با تهران شروع کند. دشمنان نمی‌خواهند این تمدن تشکیل شود. در ۲۰ سال آینده شمال خلیج فارس، اهمیت بالایی پیدا می‌کند و غرب از این وضعیت می‌هراسد. آن‌ها خطر بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را درک کرده اند، اما به لطف پروردگار متعال خون قاسم سلیمانی و روح بلند ایشان، جوانان ما به صحنه خواهند آمد و آیندگان خواهند فهمید که ملت ایران شکست ناپذیر است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت