توییت ظریف از پایان مذاکرات در باکو

کد خبر: 1047425

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی از پایان مذاکرات در باکو خبر داد و آن را مفید توصیف کرد.

خبرگزاری فارس: ظریف در این خصوص نوشت: همین حالا مذاکرات گسترده و مفید در باکو درباره روابط دوجانبه و همکاری منطقه‌ای را با «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور، «شاهین مصطفی‌اف» قائم مقام نخست‌وزیر و «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به پایان رساندم.

وی افزود: دستورالعمل صلح پایدار در ترتیبات منطقه‌ای فراگیر از جمله کریدورهای ترانزیتی که همه از آن سود می‌برند، نهفته است.

ظریف مذاکرات در باکو را مفید توصیف کرد

محمدجواد ظریف بعدازظهر امروز (دوشنبه) ششم بهمن ماه در جمع خبرنگاران در باکو در تشریح ملاقات‌هایش با مقامات جمهوری آذربایجان هم گفته بود سفر مفیدی داشته است.

وی این سفر را شروع یک سفر منطقه‌ای در حوزه ققفاز برای بحث درباره روش‌های تقویت ثبات و صلح در این منطقه و همچنین بحث‌های دوجانبه خواند.

لازم به ذکر است ظریف در دیدار با علی‌اف با استقبال از طرح پیشنهادی رئیس جمهور آذربایجان تحت عنوان ابتکار همکاری‌های منطقه‌ای شش جانبه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک و همکاری در همه زمینه‌هایی که به برقراری صلح، ثبات و آرامش در منطقه کمک کند، اعلام کرد.

ظریف در حال انجام سفرهای منطقه‌ای است و در اولین مقصد، شب گذشته وارد باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان شد. او در این سفر، بعد از دیدار و گفت‌وگو با «الهام علی‌اف» رئیس جمهور این کشور، با «جیحون بایراموف» همتای آذربایجانی خود دیدار و به گفت‌وگو نشست. وی قرار است در ادامه این سفر به روسیه، ارمنستان، گرجستان و در صورت انجام هماهنگی، آخر هفته نیز به ترکیه برود.

این نخستین سفر ظریف به جمهوری آذربایجان پس از درگیری اخیر بین این کشور و ارمنستان در منطقه قره‌باغ است. ظریف قرار بود آذرماه به باکو و مسکو سفر کند که به خاطر شرکت در جلسات مربوط به بودجه در هیأت دولت به تعویق افتاد. پس از آن، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به تهران آمد و با ظریف و دیگر مقامات ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت