شگردقدیمی‌احمدی‌نژادراهبردتازه‌جبهه‌پایداری

کد خبر: 199732

این گروه در دور اول انتخابات نیز با نفی دیگران و طراحی فضایی آکنده از تهمت، دروغ، تخریب و بداخلاقی برای تصاحب کرسی‌های سبز مجلس تلاش کرده بود. همین موضوع موجب شد تا رهبری در ابتدای سال ۱۳۹۱ در حرم رضوی، به این روند تخریب‌ها و بی‌اخلاقی‌های انتخاباتی واکنش نشان دهند و تاکید نمایند که «خودمان را مقید کنیم به اخلاق اسلامى...»

فرارو: عوامل گروه پایداری روز چهارشنبه در مراسم عزاداری حضرت فاطمه در میادینی که مردم در حال سوگواری بودند اقدام به توزیع جزوه های تبلیغاتی که حاوی توهین و تخریب علیه جبهه متحد اصولگرایان که از پیشتبانی جامعه مدرسین قم برخوردار است با عنوان «یک سو جبهه پایداری و یک سو» ...، نمودند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که این گروه خاص همواره مدعی انحصاری ولایت مداری و حفظ ارزشها بوده است. شایان ذکر است این گروه در دور اول انتخابات نیز با نفی دیگران و طراحی فضایی آکنده از تهمت، دروغ، تخریب و بداخلاقی برای تصاحب کرسی‌های سبز مجلس تلاش کرده بود. همین موضوع موجب شد تا رهبری در ابتدای سال ۱۳۹۱ در حرم رضوی، به این روند تخریب‌ها و بی‌اخلاقی‌های انتخاباتی واکنش نشان دهند و تاکید نمایند که «خودمان را مقید کنیم به اخلاق اسلامى...» این بداخلاقی های سیاسی از سوی کسانی که مدعی اصولگرایی ناب هستند چه توجیهی می تواند داشته باشد؟ یکی از نمایندگان مجلس به خبرنگار ما می‌گوید شنیده می‌شود که برخی از گروه‌های حاضر در انتخابات، از پست‌های سیاسی و اجرایی خود سوء استفاده کرده و مثلا با دسترسی به اسناد محرمانه آن‌ها را علیه رقبا به خصوص جبهه متحد اصولگرایی مورد استفاده قرار می‌دهند. حال باید دید نزدیک ترین طیف به دولت در انتخابات مجلس از شگرد قدیمی محمود احمدی نژاد (افشاگری مخرب) چه طرفی بر می بندد! حجت السلام غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی در گفتگو با فرارو درباره تخریب های صورت گرفته از سوی جبهه پایداری چنین نظری دارد:

 • بنده اجمالا عرض می کنم که باید با اثبات خود تبلیغات انجام داد و نه با نفی دیگران خود را اثبات کرد.
 • بهتر است کاندیداهای محترم امتیازات خود را برای مردم بیان کنند. ما متاسفانه در دور اول هم شاهد اینگونه تخریب ها بودیم.
 • بخشی از تقسیم آرا در دور اول هم ناشی از این تخریب ها بود. لااقل کاری کنند که در دور دوم ما با این تخریب ها روبرو نباشیم.
 • این حرکت ها خلاف اخلاق است.
 • من به یکی از دوستان گفتم که اگر به این شیوه وارد مجلس بشوید پیروز نیستید. زیرا پیروز کسی است که با رعایت اصول و ارزش ها و اخلاق به خدمت مردم اقدام بکند.
 • خدمت مردم هم باید به گونه ای باشد که هم خداوند و هم مردم راضی باشند. اگر قرار باشد با بداخلاقی کسی وارد مجلس شود نه خدا راضی خواهد بود و نه حاصل عملکرد وی مشکلی را حل خواهد کرد.
متن کامل مصاحبه فرارو با مصباحی مقدم لاله افتخاری عضو کمیسیون آموزش مجلس هشتم در گفتگو با فرارو در این باره معتقد است:
 • متاسفانه همزمان با آغاز دور دوم رقابت‌های انتخاباتی مجلس به خصوص در تهران، عده‌ای بدون ارایه کمترین حرف ایجابی تلاش کردند با نفی دیگران به تخریب رقبا به خصوص افراد نزدیک به جبهه متحد اصولگریان از طریق بولتن سازی دست بزنند.
 • رعایت اخلاق، احترام به یکدیگر، دوری از دروغ و تهمت اساسا از پایه‌های دین مبین اسلام است و این موارد نیز در نظام مقدس جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد و آن‌ها را غیر قانونی می‌داند.
 • چطور این افراد و گروه‌ها در پی ورود به مجلس به عنوان یک نهاد قانون گذار هستند که از هم اکنون از عمل به اقدامات غیر قانونی و غیر شرعی ابایی ندارند.
 • این دور از انتخابات رقابت میان اصولگریان است و اصولگریان نیز قطعا اصل نظام، و آینده انقلاب اسلامی را مد نظر قرار خواهند و کسب پیروزی در انتخابات را فدای آینده نظام نمی‌کنند چرا که تخریب‌ها و تهمت‌ها نامزدهای انتخابات مجلس به نوعی می‌تواند به چهره نظام آسیب وارد کند.
 • اخباری شنیده می‌شود مبنی بر اینکه برخی از گروه‌های حاضر در انتخابات، از پست‌ها سیاسی و اجرایی خود سوء استفاده کرده و مثلا با دسترسی به اسناد محرمانه آن‌ها را علیه رقبا به خصوص جبهه متحد اصولگرایی مورد استفاده قرار می‌دهند.
 • اولا سوء استفاده از پست و مقام سیاسی به هیچ عنوان پسندیده نیست و ثانیا استفاده از اسناد محرمانه علیه رقبای انتخاباتی از یک سو غیر قانونی و از سوی دیگر انتشار این اسناد می‌تواند به ایجاد تنشی تازه در جامعه منجر شود و فضای آرام انتخابات را ملتهب کند.
 • ملتهب شدن فضای انتخاباتی مورد پذیرش هیچ اصولگرای اصیلی نیست چرا که در فضای پر تنش و پر هیاهو، احساسات بر عقلانیت غلبه می‌کند مگر آنکه تخریب کنندگان به دنبال صید ماهی مورد نظر خود از آب گل آلود باشند.
متن کامل مصاحبه فرارو با لاله افتخاری زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با فرارو بر این باور است:
 • ریشه تخریب ها قاعدتا در بی اخلاقی های سیاسی است و مسئله مهمتر این است که عامل و ریشه این تخریب ها را می توانیم در جریان انحرافی ببینیم.
 • جریان انحرافی از حضور نمایندگانی که در مقابل فساد و انحراف ایستاده اند و با آن مقابله می کنند و عملکرد خوبی در مقابله با فساد و انحراف داشته اند نگران است و این نگرانی باعث می شود که برخی از عناصر جریان انحرافی هم قسم شوند که به هر قیمتی شده اجازه ندهند برخی از این نمایندگان که در لیست جبهه متحد هم حضور دارند به مجلس راه پیدا کنند.
 • همه عزم آنها در این نوع کار تشکیلاتی و سیستماتیک جزم شده است تا به تخریب برخی از کاندیداهای جبهه متحد بپردازند.
 • توصیه ما به دوستان جبهه پایداری این است که در زمینی بازی نکنند که جریان انحرافی آن را تعریف کرده است و فاصله خود را در این رابطه حفظ کنند و به روند تخریب رقیب روی نیاورند.
متن کامل مصاحبه فرارو با زهره الهیان
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت