موج جدید متواری شدن تروریست ها از عراق و سوریه/ البغدادی به مصر رفت؛ ابوعمرچیچانی مدیریت داعش را در دست گرفت+ تصاویر

کد خبر: 389450

تعداد 500 خودروی تویوتا توسط نیروهای داعش از کشور ترکیه خریداری شده و با همکاری ژاندارمری ترکیه، این خودروها از مرز ترکیه به سوریه منتقل شده است. عوامل داعش این خودروها را توسط رابطان خود در استان های مختلف ترکیه خریداری کرده اند.

سرویس سیاسی « فردا »- گروهک تروریستی داعش با عنوان دولت اسلامی شام و عراق بیش از 6 ماه است که با جنگ افروزی و اقدامات وحشیانه در کشور عراق و نزدیک به 3 سال است که در کشور سوریه در حال فعالیت است و در این مسیر، کمک ها و خودفروشی برخی سران بازمانده از رژیم بعث موجب شد تا پیشرفت های این گروه سرعت بیشتری گرفته و مناطق زیادی از عراق را در اختیار خود قرار دهد. در این بین اما همسایه بودن کشورهای عراق و سوریه در مرزهای شمالی عراق سبب شده تا تروریست ها دائم ما بین این 2 کشور در حال رفت و آمد باشند. در این بین در شرایطی که این روزها آمریکایی ها با تشکیل ائتلاف ضد داعش، اقدام به بمباران مناطق حضور نیروهای مسلح داعشی می کنند، اما این حملات و تشکیل این ائتلاف تاثیر چندانی در مسیر حرکتی داعشی ها نداشته است. چراکه در کنار این حملات، اخبار مختلفی درخصوص کمک های تسلیحاتی و رفاهی از جمله لباس و آذوقه نیز از سوی همین هواپیماهای آمریکایی به داعش صورت می گیرد. در این باره حتی خبر می رسد که طی هفته های اخیر هم نحوه پوشاک و هم سلاح های نیروهای داعش با تغییراتی مواجه شده و گویا کمک های قابل توجهی از طریق آمریکا و هم قطارانی مانند ترکیه به گروهک تروریستی داعش شده است. در این گزارش اما آخرین تحرکات داعش در کشورهای سوریه و عراق بازگو شده که مهمترین آنها فرار البغدادی به مصر و قاچاق اعضای بدن زخمی ها و گروگان ها می باشد.
داعش در سوریه - ارتش سوریه در 2 محور البریج و حندرات در شمال حلب پیشروی هایی داشته و 80 درصد از جاده کاستلو را به کنترل آورده، به گونه ای که افراد مسلح مجبور شده اند برای گریز از محاصره به سوی مرز ترکیه فرار کنند.
- سرمای شدید هوا در منطقه "قلمون" سوریه بر نیروهای داعش تاثیرات منفی گذاشته و فعالیت آنها را به پست های نگهبانی و کمین کاهش داده است. - از منطقه الجراحیر این کشور نیز خبر می رسد احتمال بیعت برخی گروه های مسلح با داعش وجود دارد. - داعشی ها گروهی موسوم به "الشرطه الاسلامیه العسکریه را تشکیل داده اند که این گروه وظیفه دارد مسلحان فراری داعش را تعقیب و دستگیر نماید. - فرار افراد داعش از مناطق درگیری در سوریه افزایش یافته و به همین منظور ایست و بازرسی های نیروهای این گروهک تروریستی در مناطق تحت سیطره افزایش یافته تا از فرار نیروها جلوگیری بعمل آید.
- تعداد 500 خودروی تویوتا توسط نیروهای داعش از کشور ترکیه خریداری شده و با همکاری ژاندارمری ترکیه، این خودروها از مرز ترکیه به سوریه منتقل شده است. عوامل داعش این خودروها را توسط رابطان خود در استان های مختلف ترکیه خریداری کرده اند.
- امیر داعش در منطقه "عین العرب" با تعدادی از همراهانش منطقه را ترک کرده و به ترکیه متواری شده است. داعش در عراق - ابوبکر البغدادی این روزها در کشور مصر بسر می برد. در حال حاضر اداره امور داعش بر عهده جانشین وی ابو عمر چیچانی است که در مناطق موصل، اربیل و کروک فعالیت دارند.
- آخرین اخبار از کشته شدن 700 نیروی پیشمرگه کردستان عراق و اعضای داوطلب در صفوف این نیروهای پیشمرگ از آغاز حملات داعش به اقلیم کردستان خبر می دهند. - تکفیری های بعث داعش پس از حمله به عراق و اشغال مناطقی از خاک این کشور در نهایت به مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ در شمال عراق نیز حمله ور شده اند و درگیری ها میان طرفین همچنان ادامه دارد. البته در این مدت نیروهای پیشمرگ توانسته اند بسیاری از مناطق اشغال شده توسط داعش را آزاد کنند. - نیروهای نظامی استان دیالی توانسته اند 10 مخفیگاه و انبار سلاح و مهمات متعلق به تروریست ها را در رشته کوه های حمرین کشف و ضبط کنند. - عناصر تروریستی داعش از طریق قاچاق اعضای بدن زخمی هایی که رها شده و یا توسط این گروهک افراطی ربوده شده اند، بودجه عملیات های تروریستی خود را تامین کرده و این اعضای بدن را از طریق عراق و سوریه به کشورهای همسایه همچون ترکیه ارسال می کنند.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت