باید با تجربه جلوی نفوذ را گرفت/ دشمنان در قضیه برجام در پی نابودی ایران هستند

کد خبر: 461784

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر این که باید با تجربه خود جلوی نفوذ را بگیریم، گفت: طبیعی است زمانی که انسان می‌خواهد جلوی نفوذی را ببند باید جلوی آن حصار بکشد. چرا که حصار مانع ورود غیر می‌شود.

ایسنا: آیت‌الله محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته با تأکید بر این که نظام جمهوری اسلامی ایران زمانی برقرار شد که انقلاب سفید شاه وابسته به امپریالیسم غرب، کشور را فرا گرفته بود، خاطرنشان کرد: پیش از برقراری نظام جمهوری اسلامی، ایران مانند آن چه که امروز آل سعود بدبخت قرار دارد کشوری عقب‌افتاده و قرون وسطایی بود اما با قیام امام (ره) و رهبری ایشان و هم‌چنین حضور و خواست ملت ایران و با شهادت جوانان و فرزندان این نظام شکل گرفت.
وی با اشاره به پایه‌های نظام جمهوری اسلامی در ایران گفت‌: نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی بر پایه‌های عدل، ایمان به خدا و پیامیر،‌ معاد،‌ امامت و ولایت و ایستادن در برابر سلطه پایه‌گذاری شده است.
خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی ایران گاهی اوقات باید به جای مراجعه به منابع دینی به سراغ تجربیات کسب شده از قبل رجوع کنیم، افزود: در مسائل مختلف استفاده از منابع دینی برای همه آزاد است ولیکن مسموع نیست. با این حال در نظام جمهوری اسلامی و از آنجایی که بر اساس اصل 110 قانون اساسی ترسیم نظام جمهوری اسلامی و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده ولی امر است، نظر متبع، مسموع و قانونی نظری است که ایشان مطرح می‌کند.
امامی کاشانی با بیان این که در موضوع مذاکرات نیز نظر رهبری متبع، مسموع و قانونی است، گفت: استدلال امری تجربی است. به طور مثال چنان چه به تاریخ نگاه کنیم درمی‌یابیم آمریکا و استکبار از روزهایی که ما خود را شناخته‌ایم در حال استعمارگری و استبداد بوده‌اند. امروز نیز مشاهده می‌کنیم که این وضعیت هم در داخل و هم در کشورهای دیگر از جمله عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن و هم‌چنین کشورهای دیگر ادامه دارد.
امام جمعه موقت تهران افزود: در موضوع برجام دیدیم که مقام معظم رهبری این موضوع را هدایت و از آن حمایت کردند و تیم مذاکره کننده توانست با شجاعت، امانت و دیپلماسی خیلی دقیق عمل کند. در این موضوع نیز شورای عالی امنیت ملی و هم‌چنین مجلس با طرح پیشنهادی خود الزاماتی را مطرح کردند و در نهایت مقام معظم رهبری طی نامه‌ای با یادآوری 9 اصل به رییس‌جمهور توصیه‌هایی در رابطه با اجرای برجام کردند. در این زمینه امیدواریم که ان‌شاءالله با همان درایت و شجاعتی که تیم مذاکره کننده تا به حال از خود نشان داده و هم‌چنین همت و دعای ملت عزیزمان برجام آن‌طور که باید اجرا شود.
او با اشاره به ناامنی‌های موجود در یمن با تأکید بر این که حکام آل‌سعود افرادی پست هستند که تبدیل به نوکر آمریکا و اسراییل شده‌اند، خاطرنشان کرد: امروز همگان می‌دانند که پشت سر جریانات صهیونیستی منطقه از جمله داعش و گروه‌های تکفیری چه کسانی قرار دارند. امروز ایران این توفیق را دارد که در برابر چنین حرکاتی ایستادگی می‌کند و رهبری معظم کشورمان نیز هشدارهایی در این زمینه می‌دهد که همه نشان از قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به حضور ایران در نشست وین درباره سوریه با تأکید بر این که دعوت از ایران برای حضور در این نشست نشان از اقتدار کشورمان است، گفت: همگان در این نشست مشاهده کردیم که تیم ایرانی و وزارت امور خارجه کشورمان چگونه توانستند در آن‌جا اظهارنظر کنند و نظرات آن‌ها در آن‌جا حاکم شود. این اتفاق بیانگر اقتدار و عزتی است که امروز جمهوری اسلامی ایران کسب کرده است و دشمنان اسلام نمی‌خواهند این عزت و عظمت باقی بماند.
امامی کاشانی در ادامه با بیان این که در برجام و مذاکرات هسته‌ای فهمیدیم که دشمنان اسلام از ایران چه می‌خواهند، تاکید کرد: دشمنان ایران می‌خواهند که اسلام را حذف کنند و این هدف استکبار جهانی است.
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم جلوگیری از نفوذ و ورود بیگانگان به کشور گفت: در شرایط امروز باید با تجربه خود جلوی نفوذ را بگیریم. طبیعی است زمانی که انسان می‌خواهد جلوی نفوذ را ببندد باید حصاری در مقابل آن بکشد و این حصار است که نمی‌گذارد غیر وارد شود.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: همان‌طور که توحید یک حصار است و نمی‌گذارد که شرک وارد شود کشور نیز باید دارای حصاری باشد تا مسائل سیاسی، اقتصادی و اخلاقی در آن قرار بگیرد.
او هم‌چنین با اشاره به برگزاری مراسم 13 آبان توسط دانش‌آموزان و دانشجویان کشورمان افزود: در 13 آبان دیدیم که دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز صدایی رساتر از گذشته که علیه آمریکا سر داده می‌شد سر دادند. شعار مرگ بر آمریکای آن‌ها واکنش و بازتابی بود به حرکات ظالمانه‌ای که استکبار انجام می‌داد.
امامی کاشانی با تأکید بر این که حصارها باید باشند و باید مراقبت کنیم که کسی از بالای آن‌ها وارد نشود، به تأکیدات مقام معظم رهبری در نامه 9 بندی به رییس‌جمهور مبنی بر لزوم پیگیری اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: ایران از لحاظ شرایط زندگی به گونه‌ای تبدیل به کشوری مستقل و متکی به خود شود. در کشور باید صادرات و تولید و مسائل مربوط به اقتصاد مطابق با قانون عمل شود.
به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته به بخشی از بیانات امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و گفت: امیرالمومنین (ع) در بیانی به جابر از ویژگی‌های جامعه باقوام صحبت می‌کنند و می‌فرمایند جامعه‌ای که بخواهد دین و دنیایش قوام داشته باشد باید دارای چند شرط باشد که نخستین شرط آن است که در آن جامعه عالمی باشد که عمل کند.
امامی کاشانی افزود: امروز مجلس، اساتید دانشگاه و هیأت دولت مصادیق این عالمان هستند که باید با عمل به علم و وظایف خود بر قوام هرچه بیش‌تر دین و دنیای جامعه بیافزایند.
وی با اشاره به برخی مشکلات و نواقص موجود در قانون کار، گفت: مجلس باید تلاش و بررسی کند و مشکلات قانون کار را پیدا کند. مجلس باید در این زمینه با شجاعت وارد شود و به گونه‌ای عمل کند که رضایت کارگران جلب شود.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران هم‌چنین بر لزوم شکسته شدن انحصار در جامعه و هم‌چنین توجه به تولید تأکید کرد و گفت: باید از ورود اجناس غیرضروری به کشور خودداری شود.
او خاطرنشان کرد: امام علی (ع) هم‌چنین می‌فرمایند کسی که خداوند به او نعمات زیادی داده است محتاجان زیادی به سراغش می‌روند؛ چنان چه این آدم برای خدا قیام کند خداوند این نعمات، قدرت و نام نیک را برای او نگه می‌دارد اما اگر به وظایف خود عمل نکند و در مجلس و در دولت به آن چه که باید عمل کند بی‌توجهی کند و در کار خود سستی کند و از مشورت بپرهیزد، خداوند این نعمات را از او می‌گیرد.
وی هم‌چنین بر لزوم استفاده اخلاقی مسوولان از امکانات در اختیار خود تأکید کرد.
به گزارش ایسنا، امامی کاشانی در خطبه عبادی نماز جمعه این هفته تهران به بیان نکاتی درباره لزوم پایبند بودن به عهد و میثاق پرداخت.
او با تأکید بر این که طلاق گناه بسیار بزرگی است، گفت: طلاق یک اصل استثنائی است که استفاده و سوء استفاده از آن و برهم زدن زندگی بدون مجوز عقلی و شرعی جایز نیست.
امامی کاشانی افزود: گرچه مجاز شمردن طلاق یک اصل است اما این‌گونه نیست که چنان چه فردی زن خود را طلاق دهد خداوند او را به جهنم ببرد بلکه خداوند پس از طلاق بساطی را برای او فراهم می‌کند که آن بساط موجب ورود او به جهنم می‌شود.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت