سفرهای انتخاباتی احمدی‌نژاد به ایستگاه آخر رسید

کد خبر: 570920

حمید رسایی یکی از حامیان کاندیداتوری احمدی‌نژاد در هفته‌های گذشته در سرمقاله امروز هفته‌نامه خود از احمدی‌نژاد خواست به فرمایش مقام معظم رهبری تمکین کند.

سفرهای انتخاباتی احمدی‌نژاد به ایستگاه آخر رسید
احمدی نژاد
سرویس سیاسی فردا: حمید رسایی یکی از حامیان کاندیداتوری احمدی‌نژاد در هفته‌های گذشته در سرمقاله امروز هفته‌نامه خود از احمدی‌نژاد خواست به فرمایش مقام معظم رهبری تمکین کند. رسایی نوشته است: «به احمدی نژاد توصیه اکید فرموده اند که مصلحت نیست کاندیدا شود و لازم است احمدی نژاد از سفرهایی که شائبه انتخاباتی دارد بپرهیزد.'»

بحث محتوای دیدار محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق با مقام معظم رهبری در هفته‌های اخیر به عنوان اصلی‌ترین سوژه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مطرح بوده‌است. رسایی هفته گذشته در یادداشت خود با عنوان «حرف درگوشی نداریم» نوشته بود: «نویسنده این سطور با توجه به سیره عملی و نظرات علنی رهبر معظم انقلاب، چنین روایتی از ایشان را هم از جهت سند و هم از جهت دلالت، مخدوش و بر خلاف تصریحات بیان شده از سوی معظم له می داند.» رسایی در این یادداشت با استناد به برخی سخنرانی‌های رهبر انقلاب مطلب نقل در خصوص دیدار احمدی نژاد با ایشان را شایعه دانسته‌بود. اما او در آخرین شماره نشریه‌اش با پذیرش خبر دیدار نوشته است: «قاعدتا هر فرد عاقلی وقتی از بزرگواری که نظرش را حجت و فصل الخطاب می داند، در خصوص موضوعی مشورت می گیرد و خود را پایبند به عمل در آن مشورت می داند، قصد دارد که به آن عمل کند. بنا بر این، به نظر می رسد آقای احمدی نژاد هر چند تاکنون هیچگاه به صورت رسمی و غیر رسمی در خصوص کاندیداتوری خود اعلامی نداشته اما با توجه به استمزاج انجام شده، برای پایان دادن به حرف و حدیث ها به آن عمل خواهد کرد و راه را برای فتنه گری خناسان خواهد بست؛ ان شاءالله.» بر اساس برخی شنیده‌ها یک ماه پیش حمید رسایی به همراه جمعی حدود گذشته دیداری با آیت‌الله مصباح‌یزدی داشته بود و سعی در متقاعد کردن ایشان برای حمایت مجدد از احمدی‌نژاد داشته است.

رسایی اولین نفری نبود که در این خصوص تغییر موضع داده است پیشتر از قول روح‌الله حسینیان کانال‌های تلگرامی نوشتند که «حسینیان: احمدی نژاد هرگونه توصیه رهبری در خصوص عدم شرکت در انتخابات را قویا تکذیب کرد.» اما در هفته گذشته روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی این نقل قول‌ها از حسینیان را تکذیب کرد.

توصیه‌ و دستورات رهبری به احمدی‌نژاد برای اولین بار نیست که خبرساز می‌گردد. در روزهای پس ازانتخابات ۸۸ محمود احمدی‌نژاد، مشایی را به عنوان معاون اول خود انتخاب کرد اما رهبر انقلاب در دستوری به وی نوشته بودند: « انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی به معاونت رئیس جمهور بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقمندان به شما است. لازم است انتصاب مزبور ملغی و کان‌لم‌یکن اعلام گردد.» با این حال قریب یک هفته به دستور مقام معظم رهبری عمل نگردید تا اینکه از کانال‌های مختلف خبر این دستور منتشر گردید و در نهایت دستور معظم‌له رسانه‌ای شد و در نهایت مشایی از سمت خود استعفا داد. عدم توجه به فرامین و دستورات مقام معظم‌ رهبری بار دیگر در ماجرای خانه‌نشینی ۱۱ روزه احمدی‌نژاد بروز کرد. تا نشانه‌ای بر این مساله باشد که میان گفته‌ها و عمل احمدی‌نژاد تفاوت‌هایی وجود دارد. هرچند احمدی‌نژاد پس از دیدار با مقام معظم رهبری با سفر به گرگان در جمع مردم این شهر سخنرانی کرد اما برخی از نزدیکان وی این سفر را آخرین سفر او دانسته بودند و از تمکین وی در خصوص توصیه رهبری خبر می‌دهند. سفر احمدی‌نژاد به آبادان قرار بود در ایام هفته دفاع مقدس برگزار گردد که کنسل شده است. هرچند بر اساس برخی شنیده‌ها سفرهای احمدی‌نژاد صرفا تا پایان ماه‌های محرم و صفر به حالت تعلیق در آمده‌است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها