جزئیات دیدار رئیس مجلس بلاروس با ظریف

کد خبر: 626386

محمدجواد ظریف بعدازظهر امروز-دوشنبه- در دیدار «میخائیل میاسنیکوویچ» رئیس مجلس شورای ملی جمهوری بلاروس با بیان این مطلب، به روابط بسیارخوب بین دو کشور اشاره کرد و افزود: مناسبات پارلمانی ایران و بلاورس در سطح خوبی قرار دارد و لازم است تلاش شود که مناسبات در ابعاد دیگر نیز گسترش یابد.

خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه با رفع تحریم ها دیگر مشکلی برای توسعه همکاری های اقتصادی و بانکی بین ایران و بلاروس وجود ندارد، گفت: طرفین قادر هستند بر اساس منافع مشترک روابط اقتصادی خود را افزایش دهند.
به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف بعدازظهر امروز-دوشنبه- در دیدار «میخائیل میاسنیکوویچ» رئیس مجلس شورای ملی جمهوری بلاروس با بیان این مطلب، به روابط بسیارخوب بین دو کشور اشاره کرد و افزود: مناسبات پارلمانی ایران و بلاورس در سطح خوبی قرار دارد و لازم است تلاش شود که مناسبات در ابعاد دیگر نیز گسترش یابد. همکاری های علمی و فرهنگی و ارتباط میان دانشگاههای دو کشور و تبادل دانشجو نیز از دیگر محورهای گفت وگوهای وزیر امور خارجه ایران و رئیس مجلس شورای ملی جمهوری بلاروس بود. برای افزایش روابط با ایران برنامه های زیادی تدارک دیده ایم «میخائیل میاسنیکوویچ» رئیس مجلس شورای ملی جمهوری بلاروس در این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: ما برای توسعه روابط بین دو کشور اهمیت ویژه ای قائل هستیم و برنامه های زیادی برای افزایش روابط در زمینه های مختلف تدارک دیده ایم. رئیس مجلس شورای ملی جمهوری بلاروس افزود: شرکت های زیادی از بلاروس در ایران و نیز شرکت های ایرانی در بلاروس در حال فعالیت هستند. میاسنیکوویچ گفت: مقامات بلاروسی علاقه مند هستند که مناسبات اقتصادی تهران - مینسک بیش از پیش توسعه یابد و از افزایش فعالیت شرکت های ایرانی در بلاروس حمایت می کنند.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت