واکنش نقوی به غیرقانونی خواندن سؤال از رئیس‌جمهور

کد خبر: 853568

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: سؤال از رئیس‌جمهور حقی است که قانون اساسی به نمایندگان مجلس داده و این حق با سلیقه دولتی‌ها سلب نمی‌شود.

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: سؤال از رئیس‌جمهور حقی است که قانون اساسی به نمایندگان مجلس داده و این حق با سلیقه دولتی‌ها سلب نمی‌شود.

سید حسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از غیرقانونی خواندن سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهور، اظهار داشت: سؤال از رئیس‌جمهور حقی است که قانون اساسی به نمایندگان مجلس داده و این حق باسلیقه دولتی‌ها از نمایندگان سلب نمی‌شود.

وی با بیان اینکه، سؤال از رئیس‌جمهور چندین ماه است که در مجلس در حال بررسی است، گفت: چندین مرتبه آقایان با لابی‌کاری سؤال از رئیس‌جمهور را به‌عقب انداخته و مانع اعلام وصول آن شدند اکنون که این سؤال اعلام وصول شده بهتر است آقایان به قانون و نمایندگان مردم احترام بگذارند.

نماینده مردم ورامین همچنین اضافه کرد: سؤال از رئیس‌جمهور به معنای مقابله با دولت یا رئیس‌جمهور نیست، بلکه برای شفافیت و دفاع از حقوق مردم است؛ برخی که درگذشته مدافع سؤال از رئیس‌جمهور سابق بودند امروز طوری اظهارنظر می‌کنند که گویا مجلس چنین حقی ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت