اعتراض عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به وزیر نفت

کد خبر: 854011

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای سرگشاده به وزیر نفت نسبت به حذف برخی از رشته‌های دانشگاهی مرتبط با نفت علیرغم کمبود متخصص در این رشته‌ها اعتراض کرد.

خبرگزاری تسنیم: احمد توکلی، هضو مجمع تشخیص مصلخت نظام با ارسال نامه‌ای به وزیر نفت خواستار پاسخگویی ایشان برای علت حذف تعدادی از رشته‌های غیر فنی و میان‌رشته‌ای کارشناسی ارشد مرتبط با صنعت نفت و گاز در سال تحصیلی پیش رو شد.

توکلی در این نامه نوشت: کمبود متخصصین رشته‌های مورد بحث یکی از مشکلات صنعت نفت کشور است. متن نامه باه شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای مهندس زنگنه

وزیر محترم نفت و رئیس هیأت امنای دانشگاه نفت تهران

سلام علیکم

پیرو مذاکرات قبلی و مطابق اطلاعات موثق واصله، رشته‌های غیر فنی و میان‌رشته‌ای شامل پنج رشته کارشناسی ارشد مدیریت پروژه‌های نفت و گاز، تأمین مالی و سرمایه‌گذاری در نفت و گاز، اقتصاد نفت و گاز، مدیریت مخازن هیدروکربوری و رشته با قدمت کارشناسی حسابداری و علوم مالی نفت از برنامه‌های دانشگاه صنعت نفت تهران در سال تحصیلی پیش رو حذف گردیده است. با توجه به کارشناسی‌های انجام شده در دیده‌بان شفافیت و عدالت و داده‌های میدانی؛ کمبود متخصصین رشته‌های مورد بحث یکی از مشکلات صنعت نفت کشور است.

به نظر می‌رسد بقای این رشته‌ها به صلاح صنعت نفت کشور باشد. اگر جنابعالی این نظر اصلاحی را می‌پسندید لطفاً دستور مقتضی را صادر فرمائید. در غیر اینصورت دستور فرمایید دلایل و توجیهات حذف رشته‌های فوق را در اسرع وقت به دیده بان شفافیت و عدالت اعلام نمایند. در هر صورت نتیجه را به ما اطلاع دهند.

با تشکر

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها