واکنش کدخدایی به توئیت یک نماینده

کد خبر: 877056

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تصمیم‌گیری در خصوص علنی بودن یا نبودن آرای نمایندگان، در صلاحیت قانون عادی و از جمله اختیارات خود نمایندگان است.

خبرگزاری مهر: سخنگوی شورای نگهبان گفت: تصمیم‌گیری در خصوص علنی بودن یا نبودن آرای نمایندگان، در صلاحیت قانون عادی و از جمله اختیارات خود نمایندگان است.

عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به اظهارنظر عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص «تایید غیرعلنی بودن آراء مجلس توسط شورای نگهبان، در توئیتر نوشت: «حسن و قبح کارشناسانه قوانین، بر عهده مجلس شورای اسلامی است. شورای نگهبان مصوبات را صرفا از حیث عدم مغایرت با شرع مقدس و قانون اساسی بررسی می‌کند. تصمیم‌گیری در خصوص علنی بودن یا نبودن آرای نمایندگان در صلاحیت قانون عادی و از جمله اختیارات خود نمایندگان است».

پیش از این، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مشهد و عضو هیات رئیسه مجلس در دفاع از شفافیت آراء نمایندگان نوشته بود: «شفافیت فراتر از دستاورد و یک وظیفه است. اگر منطق قانون اساسی را بپذیریم، شفافیت آرا نمایندگان جز لاینفک آن است. من نمی‌دانم چطور غیرعلنی بودن آراء در آیین نامه داخلی قرار گرفت و نمی‌فهمم شورای نگهبان چگونه غیرعلنی بودن آرا را تائید کرد؟ مردم باید بدانند وکلایشان در مجلس چه می‌کنند».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت