علم‌الهدی: انقلاب استخوانی در گلوی استکبار جهانخوار است

کد خبر: 877682

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: انقلاب اسلامی استخوانی در گلوی استکبار جهانخوار است.

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی عصر امروز در دیدار صمیمانه با دانشجویان که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدای سال آموزشی توجه به بیانی از وجود مقدس امیرالمومنین(ع) برای دانشگاهیان ضروری است. ایشان در بین تمام علوم و دانستنی‌ها سه علم را ضروری می‌دانند که شامل علم مبدا شناسی، معادشناسی و موقعیت شناسی در بستر زندگانی اجتماعی و در شئون زندگی فردی و خانوادگی است.

وی افزود: اگر این سه علم برای انسان حاصل شد بطوری که انسان خودش را معلول اراده و قصد خالق حکیم بداند و وقتی وارد عرصه جدی زندگانی شده و در تصمیم گیری‌‌ها خود بر حسب اهداف خاص عمل می‌کند طبیعی است تسلیم حوادث نمی‌شود و در هر موقعیتی با اراده و با توجه به یک هدف و مقصد، تصمیم می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز علم موقعیت شناسی اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: در طول تاریخ چه در زندگانی مادی و چه معنوی، عامل همه ورشکستگی‌ها عدم موقعیت شناسی و عامل همه موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها موقعیت شناسی بوده است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: اگر انسان در عرصه عقلانیت انسانی آمیخته با ایمان و باورمندی به مبدا شناسی و معادشناسی زندگی خود را تشکیل دهد براساس هدف زندگی کرده، در همه چیز برنامه‌ای دارد و از فرصت‌ها استفاده می‌کند بنابراین ما اگر بخواهیم فقط از امکانات موجود استفاده کنیم به جایی نمی‌رسیم و زندگی تبدیل به روزمرگی می‌شود اما اگر انسان از فرصت‌ها استفاده کند عامل جهش و پیشرفت او می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انسان زمانی متوجه فرصت‌های زندگی می‌شود که موقعیت‌شناس باشد، تصریح کرد: موقعیت‌شناسی برای ما یک شناخت موثر و بسیار قابل توجه است. دانشجویان باید در دوران تحصیل خود به فرصت‌ها توجه کرده و موقعیت‌شناس باشند چرا که اگر در عرصه زندگی اجتماعی موقعیت‌شناس باشیم مسلما در وضعیت‌های گوناگون و فراز و نشیب‌های سیاسی و اجتماعی بین‌المللی، سقوط نخواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اگر دیگری در زندگی ما تصمیم‌گیر باشد آن دیگری طوری تصمیم می‌گیرد که از تمام امکانات ما برای توسعه و پیشرفت خودش استفاده کند، خاطرنشان کرد: قدرت‌یابان جهان همیشه درصدد استخدام و استعمار انسان‌ها در راستای منافع خود بوده‌اند البته این اندیشه در معارف اسلامی ما محکوم است اما فلاسفه مدرنیسم نظیر هابز عقیده بر درنده بودن انسان دارند و اکنون نیز انسان‌های ضد خدا و مادی‌گرا نیز بزرگترین پیشرفت خود را در استثمار انسان می‌دانند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: اگر این افراد قرار باشد برای ما تصمیم بگیرند درصدد هستند که چطور بیشتر بر ما سلطه داشته باشند و اگر چنین شود شما نمی‌توانید حتی در زندگی مادی خود موفق باشید بنابراین نمی‌توانید بی‌تفاوت باشید و بگویید ما درس خود را می‌خوانیم و کاری به این مسائل نداریم.

وی با اشاره به اینکه این مشکل در حوزه و دانشگاه مشترک است، گفت: در حوزه نیز عده‌ای فقط درس می‌خوانند و نگاهی سکولار داشته و دین را محدود به امور عبادی می‌دانند؛ آن روزی که این افراد به صورت فقیهی در حوزه حاضر می‌شوند وجودشان برای مردم و جامعه بهره‌ای نخواهد داشت در دانشگاه نیز شما هرچقدر باسواد بوده و پیشرفت علمی داشته باشید اما اگر در جامعه‌ای باشید که خود تصمیم‌گیرنده نباشید سعادتمند نیستید و حتی در زندگی مادی پیشرفت نخواهید کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید براینکه تمام دعوای ما با دنیا فقط بر سر معادلات بین‌المللی نیست، ادامه داد: ما درصدد تامین یک جامعه مستقل مبتنی بر مبانی معرفت‌شناسی نسبت به شناخت مبدا، معاد و موقعیت امروز هستیم و دنیای جهانخوار نمی‌خواهد چون اگر چنین شود درآمد، استعداد و منابع ما متعلق به خودمان است که اندیشه جهانخواری با این سیستم موافق نیست می‌خواهد تمام منابع ما را برای خود استخدام کند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: مسئله موشک و هسته‌ای بهانه است آنها در منطقه غده سرطانی اسرائیل قرار دادند تا آن را توسعه دهند و کل کشورهای اسلامی را تحت سلطه گیرد و منابع بسیار آن را به استخدام خود دربیاورند.

وی با بیان اینکه این غده چنگال‌های درندگی استکبار جهانخوار آمریکا و غرب است، گفت: اینها نه موسی را قبول دارند نه عیسی را و فقط بنده شکم و شهوت خود هستند. فردی می‌گفت چه اشکالی دارد آن را به عنوان کشوری چند میلیونی به رسمیت بشناسیم تا مشکل حل شود درحالی که این کار به رسمیت شناختن نیست بلکه به معنای تسلیم شدن در برابر چنگ انداختن این چنگال‌ها بر کل منطقه، جهان اسلام و اندیشه‌ها و ارزش‌های اسلامی در سراسر کره زمین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: امروز برخی از افرادی که موقعیت‌شناس نیستند یا منافع خود را درنظر می‌گیرند و زد و بندی با آن طرف دارند در سر کلاس‌های دانشگاه‌ها صحبت‌های مسئله‌داری درباره نظام و رهبری می‌گویند اما دانشجویان باید در مقابل آن موقعیت‌شناس باشند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه انقلاب ما استخوانی در گلوی استکبار جهانخوار است که نه می‌توانند آن را بیرون بیاورند و نه فرو دهند، گفت: بنابراین اگر ما یک قدم جلو رفتیم مشکلی حل نمی‌شود بلکه با یک قدم به حلق او نزدیک تر شده و در بلعیدن تو تلاش بیشتر می‌کند.

وی افزود: دشمن می‌خواهد طوری جلوه دهد که دعوا بین دو کشور و دو سیاست است که با مذاکره و صلح حل می‌شود و افراد از واقعیت پشت پرده استکبار جهانخوار مطلع نشوند و همچنین مبانی فکری و اعتقادی که قدرت مقاومت را به ما می‌دهد را از ما بگیرد که در این راستا وارد دانشگاه شده است زیرا اگر بر ذخایر نخبه جامعه که شما هستید مسلط شد کل جامعه تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: رهبری دانشجویان را افسران جنگ نرم نامیدند نه سربازان؛ زیرا افسر فکر می‌کند و فقط فرمانبر نیست به عبارتی متخصص جنگ است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه موقعیت‌شناسی سبب شد که عاشورا تبدیل به یک انقلابِ انقلاب‌ساز شود، گفت: ما امروز 40 سال پس از انقلاب به آنجایی رسیدیم چندبرابر آن چیزی است که ما آن زمان پیش بینی کردیم البته انقلاب تمام نشده است. درواقع امام مردم را دعوت به انقلاب کردند تا زمینه توسعه و اقتدار اسلام در دنیا فراهم و تثبیت کند تا دنیا تحت حاکمیت وجود اقدس امام زمان(عج) درآید و امروز در منطقه حرف اول را اسلام می‌زند و در یک جنگ 33 روزه افرادی که وابسته به این انقلاب بودند اسراییل را به خاک سیه نشاندند بنابراین البته ما در داخل مشکلاتی داریم اما شهدای ما برای توسعه بازار و اقتصاد به شهادت نرسیدند بلکه در راه اسلام و قرآن شهید شدند و ما به این اهداف رسیدیم البته هنوز در میانه راه هستیم.

وی در پاسخ به انتقادات برخی از دانشجویان از مسئولان تصریح کرد: یه عده از مسئولان خسته شده‌اند و نمی‌توانند پابه‌پای انقلاب راه بیایند عده‌ای نیز تغییر کردند بطوری که زمانی نیروی انقلاب بودند و مسائلی زندگی و رفاه برایشان مهم شده و ریزش داشته‌ایم اما با تمام این مسائل در اهداف انقلاب که عزت اسلام و گرایش روزافزون به اسلام بود جلوتر از آن چیزی هستیم که فکر می‌کردیم البته ما نمی‌گوییم حکومتی مانند حکومت امیر المومنین(ع) بلکه درصدد حکومتی هستیم که بویی از حکومت امیرالمومنین(ع) داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: امام جمعه باید زبان مردم و دین آنها باشد در این 14 سال با دشمنی‌ها نعمت‌ها و افترا روبه‌رو شدم و مقاومت کردم. نظام ستم شاهی می‌خواست مردم را کنار بزند ما برعکس معتقدیم مردم مومن و متدین جلو بیایند لذا اگر بافت‌های اجتماعی ما محکم شود اگر وحدت و دغدغه لازم را داشته باشیم می‌توان بر مشکلات غلبه کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در نظام مدیریتی درصدد هستند کار را به جوانان بسپارند البته برخی نهادها نظیر مجلس خبرگان جای افراد مجتهد، فقیه و باتجربه است و برخی کارها کار پیرمردها است اما در مقابل جوان ابتکار دارد لذا امیدوارم نظام مدیریتی پوست بیاندازد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت