جلیلی: تحریم‌ها را می‌توان با دور اندیشی تبدیل به فرصت کرد

کد خبر: 882218

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن خرید نفت از ایران را تحریم کرده که باید این تحریم را به فرصت تبدیل کنیم.

خبرگزاری مهر: سعید جلیلی عصر یکشنبه در نشست تبیین ابعاد فرهنگی و سیاسی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بیرجند بیان کرد: باید از خودمان بپرسیم که در این مرحله از انقلاب آیا رسالت خود را درست انجام می‌دهیم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این امر در همه زمان‌ها دغدغه‌های علاقمندان به انقلاب بوده است، اظهار کرد: خاصیت جمع باید این باشد که با یکدیگر گفتگو و هم اندیشی کنیم که آیا بعد از ۴۰ سال از گذشت انقلاب به درستی رسالت خود را انجام داده ایم یا با یکدیگر تعارف می‌کنیم.

جلیلی با اشاره به گلایه فعالان سیاسی در جلسه بیان کرد: این گلایه‌ها نشان می‌دهد که در جایی از کار کوتاهی صورت گرفته است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: باید در شرایط امروزی که دشمن به صراحت بیان می‌کند که هر انچه در توان داریم برای مقابله با ایران استفاده می‌کنیم، تکلیف مان را مشخص کنیم.

جلیلی با بیان اینکه کسی که در انقلاب دغدغه دارد نمی‌تواند نسبت به روند انقلاب بی تفاوت باشد، افزود: جای سوال است که آیا اندازه وسعمان عمل کرده‌ایم چرا که خداوند ما را نسبت به وسع مان ارزیابی می‌کند.

وی با بیان اینکه باید ابتدا وسع خودمان را بشناسیم و سپس کار کنیم، اظهار کرد: اگر بتوانیم حرکتی جمعی داشته باشیم، حرکتی ارزنده انجام داده ایم، اما در صورت تنها ماندن هم نباید وظیفه خود را کنار بگذاریم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: امروز کار‌های خوبی اتفاق افتاده که در قبال آن وظیفه داریم و همچنین باید در برابر اتفاق‌های نامطلوب حساسیت داشته باشیم.

جلیلی بیان کرد: در هر نقطه انسان‌هایی هستند که اقدامات و کار‌های بسیار خوبی انجام می‌دهند که باید شناسایی شده و از ان‌ها استفاده شود.

وی با اشاره به برجام بیان کرد: در برجام وقتی هنوز توافق نشده بود فهمی داشتیم که برجام فرجامی ندارد بنابراین بر حسب وسع و وظیفه خود، مخالفت را اعلام کردیم و مسئولیت امرکز متوجه ایشان است.

جلیلی افزود: گاه مسئول آنقدر دچار روزمرگی بوده که بعد از پایان وظیفه می‌گوید فلان موضوع به من ربطی ندارد.

وی با بیان اینکه امروز ایران در پیشرفت جزء ۱۰ کشور اول دنیا در بسیاری از حوزه‌ها است، گفت: وقتی شش قدرت بزرگ دنیا کار خود را رها کرده و به مذاکره می‌نشینند نشان دهنده کارآمدی انقلاب است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: انقلاب متکی به قدرت مردم است و از این رو باید مردم و افکار جامعه را اقناع کنیم.

جلیلی با بیان اینکه برخی از تحلیل‌ها فلج کننده از تحریم فلج کننده بدتر است، اظهار کرد: یک تحلیل فلج کننده می‌تواند ظرفیت‌ها را زمین گیر کند چرا که تحلیل غلط مانند سراب است.

وی با بیان اینکه اگر دشمن می‌گوید نفت را از ایران نخرید باید این تحریم را به فرصت تبدیل کنیم، یادآور شد: می‌توانیم ایران را با استفاده از ظرفیت‌های داخلی تبدیل به قدرتی کنیم که به قطب صنعت نفت شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت