واکنش مقتدایی به انتشار کلیپ ناسزاگویی نماینده سراوان

کد خبر: 904713

نماینده اصفهان در مجلس نهم با اشاره به اینکه برخورد نماینده مجلس با کارمند گمرک احساسات مردم را جریحه‌دار کرده گفت: تک‌تک نمایندگان مجلس باید در این باره واکنش نشان دهند و هیأت رئیسه مجلس هم از مردم عذرخواهی کند.

خبرگزاریفارس: عباس مقتدایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم د،‌ با اشاره به انتشار کلیپی از ناسزاگویی محمدباسط درازهی نماینده سراوان در مجلس به کارمند گمرک، گفت: این کلیپ احساسات مردم را جریحه‌دار کرده است و می‌پرسند که آیا نماینده مجلس حتی در صورتی که به او بی‌حرمتی شده باشد هم می‌تواند ناسزا بگوید؟

وی با تأکید بر اینکه مردم از مسئولان کشور توقع نزاکت دارند، اظهار داشت: یک نماینده مجلس باید حریم مردم و نیز قانون را رعایت کند، چرا که در سوگند نمایندگی خود بر ضرورت آن تصریح می‌کند.

مقتدایی با اشاره به اینکه کلیت مجلس نیز باید جایگاه نمایندگان را حفظ کند، گفت: تک‌تک نمایندگان مجلس باید درباره آنچه رخ داده نظر دهند تا ملت بفهمند که اقدام آن نماینده مورد حمایت مجلس نیست و اعتبار مجلس بازگردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:‌البته اینکه نماینده مجلس نمی‌تواند به مسئولان اجرایی نیز دسترسی پیدا کند، خود یک ضعف است، همانگونه که در این روزها شاهدیم نمایندگان چند استان کشور می‌گویند صدای ما به مسئولان نمی‌رسد.

مقتدایی گفت: در کل به نظر می‌رسد جایگاه مجلس دچار تنزل شده است و مواجهه یک نماینده مجلس با یک کارمند جزء به جایگاه مجلس بیشتر ضربه می‌زند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم گفت: هیأت رئیس مجلس باید از هر اقدامی که از سوی نمایندگان مجلس احساسات عمومی را جریحه‌دار می‌کند عذرخواهی کند.

به گزارش خبرنگار فارس یکی از مخاطبان بخش «فارس من» سوژه‌ای را به عنوان « با نماینده هتاک برخورد کنید» به ثبت رسانده‌ و نوشته است: « باید بین مجلس درباری و مجلس مردمی فرقی وجود داشته باشد؟ اخیرا چندین کلیپ در فضای مجازی مبنی بر بی احترامی نمایندگان مجلس با مردم منتشر شده است»

تا لحظه ارسال این خبر 833 نفر از سوژه فوق حمایت کرده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت