ماجرای بازدید امام جمعه بیله‌سوار با لباس مبدل از گمرک مرزی +عکس

کد خبر: 908554

در پی وصول شکایات متعدد، حجت‌الاسلام اصغر جدایی امام جمعه بیله‌سوار در اقدامی کم نظیر با لباس مبدل به بازدید وضعیت گمرک مرزی این شهرستان رفت.

خبرگزاری تسنیم: در پی وصول گزارشات متعدد از وضعیت نابسامان گمرک بیله‌سوار، حجت‌الاسلام جدایی با لباس مبدل و به شکل ناشناخته به بازدید و بازرسی وضعیت گمرک رفت تا شکایات مردمی را مورد بررسی قرار دهد.

حجت‌الاسلام جدایی که در ماه‌های اخیر با اظهار نظر‌هایی متفاوت با رنگ و بوی مردمی به عنوان چهره‌ای محبوب و مردمی شناخته شده است، با حضور در گمرک بیله‌سوار شکایاتی در خصوص برخورد نادرست رانندگان با مسافران به ویژه اتباع آذری را بررسی کرد.

وی پیش از این در تریبون‌های نماز جمعه به طرح دغدغه‌های فرهنگی و مشکلات مردم پرداخته بود و با راه‌اندازی کمپین زیباسازی شهر اردبیل و کاشت نمادین درخت، گروه‌های مردمی را جهت فرهنگسازی و مشارکت در زیباسازی شهر اردبیل دعوت کرد.

ماجرای بازدید امام جمعه بیله‌سوار با لباس مبدل از گمرک مرزی +عکس

امام جمعه بیله‌سوار که کمتر از ۱۰۰ روز از حضورش در شهرستان بیله‌سوار سپری شده، به دلیل پرداخت به دغدغه‌های اصلی و به‌روز مردم یکی از چهره‌های محبوب در شهرستان بیله‌سوار است که خیل عظیمی از جوانان را در برنامه‌های فرهنگی خود همراه کرده و در شبکه‌های مجازی فعالیت‌های فرهنگی وی بازتاب‌های گسترده‌ای داشته است.

رسیدگی به مشکلات برادران مسلمان آذری

امام جمعه بیله‌سوار در تشریح هدف بازدید از گمرک مرزی اظهار داشت: این بازدید با هدف بررسی مشکلات گمرک و اتفاقات محوطه گمرک و برخی بدرفتاری‌های گزارش شده از سویی رانندگان انجام شد.

حجت‌الاسلام اصغر جدایی با تاکید بر اینکه شهروندان مراجعات متعددی به دفتر امام جمعه داشته و شکایاتی از نحوه برخورد رانندگان به ویژه با اتباع آذری داشتند، تصریح کرد: برای بررسی دقیق و ارزیابی واقعیت‌ها با لباس مبدل و به صورت ناشناس به گمرک مراجعه کردم.

وی افزود: متاسفانه نبود تاکسیرانی در بیله‌سوار سبب شده تا هر فردی بدون نظارت بتواند در اطراف گمرک به مسافرکشی اقدام کند و مافیایی تشکیل شده بود که اتباع آذری و برادران و خواهران مسلمان ما در بدو ورود دچار مشکل می‌شدند.

امام جمعه بیله‌سوار بیان کرد: اینکه برادران مسلمان آذری ما بعد از ورود به گمرک دچار مشکل شوند پسندیده نیست و بازتاب مناسبی نخواهد داشت؛ از سویی آزار و اذیت برادران و خواهران مسلمان در گمرک توسط رانندگان مغایر روحیه مهمان نوازی مردم ایران است که به دلیل اهمیت این موضوع به صورت ناشناس به گمرک مراجعه کردم.

وی تصریح کرد: بعد از احصای مشکلات با فرمانداری بیله سوار جلسه مشترکی ترتیب داده شد تا در مدت یک ماه نسبت به ساماندهی رانندگان اقدام شود.

بازدید با لباس مبدل از ادارات

امام جمعه بیله‌سوار اظهار کرد: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپری شده و نباید مردم گرفتار مشکلات پیش پا افتاده‌ای مانند ساماندهی ۴۰ یا ۵۰ راننده تاکسی باشند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با آرمان رفع مشکلات بر مبنای آموزه‌های دین اسلام به پیروزی رسیده است، اظهار کرد: مسئولان باید در بین مردم بوده و به دغدغه‌های آن‌ها رسیدگی کنند چراکه وظیفه هر مدیر و مسئولی پاسخ به دغدغه‌ها و مشکلات مردمی است.

جدایی اظهار کرد: بازدید با لباس مبدل نخستین و اقدام بنده نیست و پس از این از ادارات و برخی مجموعه‌ها با لباس مبدل بازدید خواهم کرد تا واقعیت‌ها مشخص شود که آیا عملکرد اداره مطابق اظهارات مدیر و کارکنان وی است.

امام جمعه بیله‌سوار با تاکید بر اینکه هدف اصلی بنده از بازدید‌های ناشناس احصا واقعیت‌های جامعه است، افزود: لازم است تمامی تصمیم‌گیری‌ها بر اساس واقعیت‌ها انجام شود و به عنوان مثال در شورای اداری شهرستان بر اساس واقعیت‌ها تصمیم‌گیری کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت