میرسلیم: باید به جوانان بها بدهیم

کد خبر: 969014

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کوته نظری و عدم اعتماد به پتانسیل‌های داخلی، مانع توسعه پایدار دریایی است.

خبرگزاری مهر: سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر امروز (پنج‌شنبه) در مراسم اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به دریا و ظرفیت های آن در حوزه صنعت و اشتغال، گفت: متاسفانه به علت سیاست درون گرای قبل از انقلاب، ما از دریا و ظرفیت های آن غافل ماندیم.

وی افزود: البته به برکت انقلاب اسلامی و فعالیت های که در ۲۰ سال گذشته انجام شده، به پیشرفت های مطلوب دست یافته ایم و به این شناخت رسیده ایم که در کجا قرار داریم و چگونه باید قدم های رو به تعالی را در این حوزه سریعتر برداریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیروی انسانی کارآمد و متخصص را یکی از مهمترین عوامل رشد و شکوفایی صنعت دریایی کشور دانست و گفت: بکارگیری نیروی انسانی کارآمد و بومی در عرصه دریا بسیار مهم است و ما تاکنون در عرصه هایی موفق بوده ایم که به نیروهای بومی بها داده و از آنها استفاده کرده ایم.

میرسلیم ضمن تاکید بر توجه مسئولان به جوانان مستعد کشور، اظهار داشت: هنگامی که شنیدم یکی از مسئولان می گفت باید از خارج کشور مدیر وارد کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم، این موضوع برای بنده که با دانشگاه و جامعه دانشجویی ارتباط دارم بسیار سنگین آمد؛ اگر ما به جوانان و دانشجویان اعتماد کرده و عرصه را برای فعالیت آنها فراهم کنیم مطمئن باشید که به رشد و شکوفایی و توسعه دریا محور خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه برای توسعه دریا محور باید دریا دل بود، اظهار داشت: با کوته نظری و عدم اعتماد به پتانسیل های داخلی نمی توان به توسعه پایدار دریایی دست یافت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگرچه در مسیر توسعه دریامحور در شرایط تحریمی با مشکلات و کمبود هایی روبرو هستیم اما این محدودیت ها نباید مانع پیشرفت ما شود.

میرسلیم خاطرنشان کرد: با امید به خدا، خودباوری، اعتماد به جوانان و دانشگاهیان و پتانسیل های عظیم داخلی می توانیم با وجود ناملایمات ها و تحریم ها در مدت زمان معقولی به موفقیت برسیم.

وی با اشاره به بازار کار و نیروی انسانی فزاینده ای که این حوزه نیاز دارد، گفت: اگر زمینه برای توسعه دریا محور فراهم بود قطعاً ما به لحاظ نیروی کار با کمبود مواجه می‌شدیم و باید از نیروهای مهاجر استفاده می کردیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت