نبوی: هجمه‌ها علیه هیات عالی نظارت سیاسی است

کد خبر: 973340

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: تشکیل و فعالیت هیئت عالی نظارت قانونی بوده و هجمه‌ها علیه مجمع در این خصوص سیاسی است.

خبرگزاری فارس: سید مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در پژوهشکده تحقیقات راهبردی، از نمایشگاه بنیان بازدید کرد.

نبوی در حاشیه این دیدار با اشاره به شبهات مطرح‌شده در خصوص جایگاه حقوقی هیئت عالی نظارت بر سیاست‌های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «بر اساس مفاد اصل 110 قانون اساسی تفویض وظایف سپرده شده به رهبری، از اختیارات قانونی و نیز نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از وظایف ایشان است و رهبری این وظیفه را به هیئت عالی نظارت تفویض کرده‌اند.»

وی افزود: «تشکیل و فعالیت هیئت عالی نظارت قانونی بوده و هجمه‌ها علیه مجمع در این خصوص سیاسی است.»

این عضو مجمع تشخیص در پاسخ به این سوال که با توجه به پایان مهلت مجمع تشخیص برای بررسی لوایح FATF و CFT، آخرین تصمیمات اتخاذ شده چیست، بیان کرد: «در مقطعی که اروپا برای تصویب لوایح مذکور پافشاری می‌کرد، یقین حاصل شد که تصویب این معاهدات به ضرر کشور خواهد بود. چرا که قرار نیست دیگران در سیاست خارجی تصمیمی را به ما دیکته کنند.»

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر ابتکار نظام جهت استفاده از سرمایه اجتماعی ایجاد شده پس از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، عنوان کرد: «حادثه شهادت حاج قاسم سلیمانی در عین تأثر برانگیز بودن، روح تازه‌ای در جامعه دمید و مردم بیعت خودشان را با انقلاب تازه کردند.»

نبوی در ادامه خاطرنشان کرد: «بر خلاف اظهارات جامعه‌شناسان و روشنفکران در سال‌های گذشته، مبنی بر کاهش سرمایه اجتماعی نظام، این حوادث نشان داد که سرمایه اجتماعی نظام از بین نرفته و مردم پای نظام ایستاده‌اند. این خیل عظیم جمعیت بیانگر این بود که مردم به کارآمدی نظام در زمینه حفظ امنیت کشور اعتقاد دارند و با سیاست‌ها و راهبردهای منطقه‌ای نظام در این حوزه موافق هستند.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت