نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند

کد خبر: 985138

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان اینکه بیش از نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند، گفت: با این حد از مداخلات و همکاری مردم موضوع کرونا به این زودی‌ها خاتمه نخواهد یافت.

نیمی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند

تسنیم: دکتر علیرضا زالی اظهار کرد: بررسی‌های میدانی سطح شهر حاکی از این است که متأسفانه مردم توصیه‌های مؤکد بهداشتی و هشدارها را جدی نگرفته و گزارش‌ها، نشان‌دهنده استمرار ترددها و رفتارهای اجتماعی مردمی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا یادآور شد: در این مقطع زمانی که با شرایط جدی‌تری از اپیدمی روبه‌رو هستیم نیازمند تصمیمات و مداخلات جدی‌تر، بازدارنده‌تر، کارآمدتر و با اثربخشی بیشتری هستیم.

به‌گفته زالی بسته مدیریتی و مداخلاتی که در این زمینه باید اعمال شود لازم است که به‌صورت کاملاً پیوسته و یکپارچه دیده شود و نمی‌توان در برخی از این مداخلات با قاطعیت و در برخی دیگر بدون قاطعیت عمل کرد و حتماً باید یک بسته مدیریتی مداخلاتی قوی‌‌تر از گذشته اعمال شود.

وی ضمن اظهار تأسف از این که بیش از نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند، هشدار داد: بحث به خطر انداختن سلامت آحاد شهروندی و سرایت بیماری به دیگران مطرح است و با تعارف حل نمی‌شود بنابراین به‌نظر می‌رسد با این موضوع باید جدی‌تر برخورد شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به موج ساده‌انگاری مسئله کرونا در روزهای اخیر خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم کرونا را فیصله‌یافته تلقی کنیم باید سهم مداخلات افزایش یابد و همکاری مردم نیز در این زمینه رو به افزایش باشد.

وی تأکید کرد: متأسفانه با این حد از مداخلات و این سطح از همکاری مردم قطعاً موضوع به این زودی‌ها خاتمه نخواهد یافت و شاهد تطویل و استمرار حضور کرونا در کشور خواهیم بود؛ رفتارهای بازدارنده و محدودیت‌های اجتماعی نیز به این زودی پایان نخواهد یافت مگر این که همگی دست به دست هم داده و با ارائه یک الگوی پیوسته، قاطع و کارآمد موضوع را حل کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها