روز قدس و مسئولان/شمخانی: آزادسازی قدس تداعی کننده فتح خرمشهر است

کد خبر: 995599

دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشت: آزادسازی قدس شریف برای ما نه یک آرزو که تداعی‌کننده عملیات پیروز الی بیت المقدس و فتح خرمشهر است.

باشگاه خبرنگاران جوان: امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در یک توئیت به مناسبت روز جهانی قدس نوشت: آزادسازی قدس شریف برای ما نه یک آرزو که تداعی‌کننده عملیات پیروز الی بیت المقدس و فتح خرمشهر است.

او ادامه داد: همانطور که امروز سوم خرداد را به نام روز ملی ایثار، مقاومت و پیروزی جشن می‌گیریم، انشاءالله به زودی روز جهانی فتح قدس را در مسجدالاقصی جشن خواهیم گرفت.

دریابان شمخانی: آزادسازی قدس شریف تداعی کننده فتح خرمشهر است

جهانگیری: روز قدس نماد دفاع از مظلومیت ملت ستمدیده فلسطین و روز همبستگی مسلمانان در سراسر عالم است

معاون اول رئیس جمهور گفت: روز قدس نماد دفاع از مظلومیت ملت ستمدیده فلسطین و روز همبستگی مسلمانان در سراسر عالم است. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پیامی در حساب توئیتری خود از روز قدس به عنوان نماد دفاع از مظلومیت ملت ستمدیده فلسطین و روز همبستگی مسلمانان در سراسر عالم یاد کرد و گفت: اولین بار است که این یادگار ماندگار امام (ره) را باید به جای اجتماعات پرشور در خلوت خانه‌ها عزیز بداریم.

متن پیام جهانگیری به شرح زیر است: فردا روز قدس است؛ نماد دفاع از مظلومیت ملت ستمدیده فلسطین و روز همبستگی مسلمانان در سراسر عالم. اولین بار است که این یادگار ماندگار امام(ره)را باید به جای اجتماعات پرشور در خلوت خانه ها عزیز بداریم. قدس همچنان قلب خونین جهان آزاده و مظلوم است.

کدخدایی: روز قدس تا احقاق حق مردم فلسطین استمرار خواهد داشت

سخنگوی شورای نگهبان گفت: روز قدس تا برگزاری رفراندوم عمومی و تعیین سرنوشت واقعی همه ساکنان فلسطین اشغالی و احقاق حق مردم فلسطین استمرار خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت:"ساده ترین راه حل موضوع فلسطین همانی است که بارها گفته شده، رفراندوم عمومی و تعیین سرنوشت واقعی همه ساکنان فلسطین اشغالی که منطبق با اصول و قواعد حقوق بین الملل نیز هست. روز قدس تا برگزاری چنین رفراندومی و احقاق حق مردم فلسطین استمرار خواهد داشت!"

تنها راه عزت و پیروزی، مقاومت قهرمانانه در راه قدس عزیز است

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: تنها راه عزت، اقتدار و پیروزی، مقاومت قهرمانانه در راه قدس عزیز است. علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی به مناسبت جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، طی بیانیه ای اعلام کرد: تنها راه عزت، اقتدار و پیروزی، مقاومت قهرمانانه در راه قدس عزیز است.

متن این پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی (ره) با تدبیر بی‌بدیل و نورانی واعلام روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، خط بطلانی بر ده ها سال توطئه و نقشه‌های شوم استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌الملل در جهت انحراف و فراموشی قبله اول مسلمین و قدس شریف کشید.

فلسطین مظهر وحدت مسلمانان در مقابل صهیونیزم و مسئله اول جهان اسلام است، دشمنان اسلام همواره در تلاش بوده‌اند که با انحراف مبارزات و مقاومت مردم مظلوم فلسطین این اصل بنیادین را به فراموشی بسپارند.

استکبار جهانی در جهت مبارزه با آرمان‌خواهی مسلمانان در این مسیر از فریب، تطمیع و ترغیب بهره جسته است و برخی از ساده لوحان و ظاهربینان نیز مطامع زودگذر خود را در سازش اعراب با رژیم صهیونیستی، طی 50 سال گذشته تصور نموده‌ و یافته اند.

سازش و مذاکره با دشمن صهیونیستی نتیجه‌ای جز خفت، پشیمانی و سرخوردگی در پی نداشته و نخواهد داشت و این سازش‌ها در طول تاریخ دشمن را گستاخ تر ساخته و طرح‌های خائنانه‌تر و مستبدانه‌ای همچون معامله قرن را پدیدار نموده است.

و اما در مقابل، خط مقاومت در برابر توطئه ها نمایان ساخت که بهترین و موفق‌ترین ابزار و راهبرد برای احقاق حق ملت‌های ستم‌دیده عالم، ایستادگی در برابر مستکبران است.

پیروزی های انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس در ایران ، جنگ ۳۳ روزه در لبنان، جنگ‌های 22،8 ، 51 ، 2 و 3 روزه در غزه و فلسطین، مقاومت مردم مظلوم یمن، شکست فریب‌خوردگان جاهل عصر جدید در عراق و سوریه و ... گواهی آشکار در حقانیت راه شهدای مقاومت و سردار شهید این جبهه، حاج قاسم سلیمانی است که راه این سردار سرافراز، راه قدس و آزادگی است.

بی تردید حمایت و پشتیبانی کامل آمریکا از رژیم صهیونیستی، تضعیف روند مذاکرات به اصطلاح صلح، طرح انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و در پرده اخیر طرح ننگین معامله قرن نخواهد توانست آرمان فلسطین را از اولویت خارج نماید، بلکه اتحاد و وحدت بیش از پیش مسلمانان جهان را در مقابل این رژیم رقم خواهد زد.

پیروزی‌های مستمر در منطقه، معادله قدرت را به نفع جبهه مقاومت تغییر داده، روح اعتماد به نفس، خودباوری، ایثار، شهادت و جهاد را در کالبد جوانان فلسطینی دمیده است که تنها راه عزت، اقتدار و پیروزی، مقاومت قهرمانانه در راه قدس عزیز است.

علی رغم این که امسال به دلیل همه‌گیری کرونا در سطح جهانی، برگزاری روز قدس با محدودیت هایی همراه است ، اما ملت‌های آزادیخواه جهان ویروس منحوس صهیونیستی را که سال‌هاست در منطقه خاورمیانه به آدم‌کشی، جنایت، کودک کشی، اشغال‌گری و هتک نوامیس مشغول است را همچون گذشته محکوم و مغلوب اراده‌های استوار خود خواهند نمود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت